GÜNDEM

FETÖ'cü hakim trafik canavarını serbest bıraktı

Emine Tatlı, 2014 yılındaki trafik kazasında hayatını kaybetti. FETÖ’cü hakim ve savcı katilin tutuklanmasına engel oldu. Tatlı’nın kızı da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek FETÖ’cü savcı ve hakim için tanık olarak ifade verdi!..

FETÖ'cü hakim trafik canavarını serbest bıraktı
İstanbul, Bağcılar'da 2014 yılında geri geri gelmeye çalışan dikkatsiz servis şoförünün, Emine Tatlı'ya çarpmasıyla yaşlı kadını hayattan koparttı. Tatlı'nın ölümüne yol açan servis şoförü Sadık Y.'ye o yıllarda adli kontrol kararı verildi. Ancak Tatlı'nın kızı davanın peşini hiç bırakmadı. Kazayla ilgili delillerin karartıldığını söyleyen C.T.F.'nin iddiasına göre, davaya bakan savcı ve hakim bu duruma kayıtsız kaldı. FETÖ'ye karşı yürütülen soruşturmada ise davanın hakim ve savcısı da tutuklandı. Bunun üzerine C.T.F., FETÖ'cülerle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına tanık ifadesinde bulundu.

BELGE KARARTMASI
Genç kadın, hukuk mücadelesini hiç bırakmadı. Annesinin ölümüne neden olan katilin tutuklanmaması üzerine şikayet dilekçesinde bulunan genç kadın şunları söyledi: "Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden ölümlü bir kaza olmamıştır denildi. Benim annem öldü. Nasıl ölümlü kaza olmadı. Delilleri karartıyorlar. Polis memurları tanık bulamadık dediler. 15 yaşlarında bir görgü tanığı vardı. Çocuk olduğu için ifadesini alamadık demişler. Çocukta olsa ifadesi alınması gerekiyordu. Soruşturmayı yürüten savcı, polis memurlarına dava açtı'' diye konuştu. Ancak açılan davanın da savcısı yine aynı kişiydi. C.T.F. annesinin kazasında sanığa adli kontrol kararı veren savcının bu davaya da bakmasını istemedi.

DARBEYİ BİLİYORDU
Davanın savcı ve hakiminin değiştirilmesiyle soruşturma tekrar başlatıldı ve sanık servis şoförü Sadık Y., 1 buçuk yıl sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak iki taraf içinde sular hiç durulmadı. C.T.F.'nin avukatı Ozan Kayahan'a 14 Temmuz 2016 tarihinde bir mektup geldi. Bu mektupta yazanları C.T.F. aktardı: "Bu işlerle uğraşmaman konusunda seni uyarmıştım. Yarın bakarsın Türkiye değişir, ben çıkarım hapisten sen girersin şeklinde bir mektup gelmiş. Avukatımın tek cezaevinde bulunan husumetli olduğu kişi Sadık Y.'dir. Burada darbeyi önceden öğrendiği kanaatindeyim.''

İZ PEŞİNDE

Emine Tatlı'nın kızı C.T.F. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi ve şunları söyledi: "Sadık Y. neden 1.5 yıl sonra tutuklandı. Kim korudu bunu? Araştırılsın istiyorum.''..


Konular:

Yorumlar