GÜNDEM

FETÖ'den FBI için Fenerbahçe şifresi

FETÖ soruşturmasında ifade veren tanıklardan biri FETÖ'nün FBI görevlileri için Fenerbahçeliler ifadesini kullandığını itiraf etti.

FETÖ'den FBI için Fenerbahçe şifresi
Tanıklardan iş adamı M.E.A, ifadesinde "Dini sohbetlerde Fetullah Gülen'in cemaati içerisinde ABD'de faaliyet yürüten kişilerin olduğu, bu şahısların geziye katılanlara Gülen'in ABD'de ne kadar güçlü olduğu, ABD'de bütün kapıların Fetullah Gülen'e açık olduğu, Gülen'in danışmanlarının sürekli ABD Başkanı ile görüştüğü, görüşmelere FBI görevlilerinin de katıldığı, FBI ajanlarının ise Fenerbahçeliler olarak adlandırıldığı anlatıldı" dedi.

Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 69 tutuklu ve 15 firari sanığın "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından ağırlaştırılmış hapisle cezalandırılmaları
istemiyle hazırlanan iddianamedeki bazı tanık ifadelerinde dikkati çeken detaylar yer aldı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Yıkılmaz tarafından hazırlanan ve 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, tanık olarak ifadesi yer alan iş adamı M.E.A, vatani görevini yapmasının ardından M.A. ile tanıştığı ve örgüte ait evlerde yapılan
toplantılara katıldığını söyledi.

Sohbetlerde Fetullah Gülen'in konuşmasının dinlettirildiği ve videolarının izlettirildiğini belirten M.E.A, toplantılara katılanlardan "zekat, kurban ve cemaate bağlı öğrencilere yardım" adı altında para talebinde bulunulduğunu anlattı.

FBI için Fenerbahçeliler şifresi

Araçlarda seyahat ederken Gülen'in ses kayıtlarının dinlendiğini aktaran M.E.A, ifadesinde şunları kaydetti: "Dini sohbetlerde Fetullah Gülen'in cemaati içerisinde ABD'de faaliyet yürüten kişilerin olduğu, bu şahısların geziye katılanlara Gülen'in ABD'de ne kadar güçlüolduğu, ABD'de bütün kapıların Fetullah Gülen'e açık olduğu, Gülen'in danışmanlarının sürekli ABD Başkanı ile görüştüğü, görüşmelere FBI görevlilerinin de katıldığı, FBI ajanlarının ise Fenerbahçeliler olarak adlandırıldığı anlatıldı. Daha sonra Colorado'da bir otele gittik.Burada ABD'li iş adamları ile ikili görüşmeler yapacağımız söylendi. Yine cemaatin ABD'de abileri olarak bize tanıtılan kişilerin tercümanlığında iş görüşmesi yaptık. Burada ismini İsmail olarak öğrendiğim 30'lu yaşlarda gözlüklü bir erkek şahsı, bana gelecekte Fetullah Gülen cemaatinin ABD'deki abisi olacak diye tanıttılar. Yine ismini Mustafa olarak tanıttıkları bir erkek şahsın Afrika ülkelerinde abilik yaptığını söylediler. Aynı otelde akşam yemeği ile resepsiyon yapıldı."
 

Konular: soruşturma, fenerbahçe, fetö, ABD,

Yorumlar