GÜNDEM

FETÖ'nün 2 numarası iddianamede! İşte o isim    

Denizli'de yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında ilk iddianame hazırlanarak mahkemeye gönderildi.

FETÖ'nün 2 numarası iddianamede! İşte o isim    
Söz konusu dddianamede 'Denizli'yi 6 eyalete bölen örgütün Fetullah Gülen'den sonra örgütün ikinci adamı İsmail Büyükçelebi'nin Tavaslı olmasından dolayı Tavas'a büyük önem verdiği' ifadeleri yer aldı.

PEKİ KİM İSMAİL BÜYÜKÇELEBİ?

İsmail Büyükçelebi Denizlili oluşuyla ve uzun yıllardan beri Fetullah Gülen'in yanında olmasıyla, Cemaat görüntüsü altında faaliyet yürüttüğü dönemde örgüt kanallarında sohbetler vererek tabana insan kazandırma çalışmalarında lokomotif görevi yürütüyordu.

TAVAS YAPILANMASINDA 72 ŞÜPHELİ İÇİN İDDİANAME HAZIR

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Tavas Cumhuriyet Savcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin Tavas'taki mütevelli heyet oluşumu, dershane, yurt, pansiyon ve okullardan oluşan eğitim yapılanması, ilçedeki kadın yapılanması ve ışık evleri yapılanmasına yönelik "Tavas'taki çatı yapılanması" kapsamında başlatılan soruşturma ve yapılan operasyonlar neticesinde toplam 72 şüpheli hakkındaki soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından 31'i tutuklu 72 şüphelinin, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üyelik suçundan yargılanmaları istenen iddianame, terör suçlarına bakmakla görevli Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

FETÖ'NÜN 2 NUMARASI İSMAİL BÜYÜKÇELEBİ

Denizli'yi 6 eyalete bölen örgütün Fetullah Gülen'den sonra örgütün ikinci adamı İsmail Büyükçelebi'nin Tavaslı olmasından dolayı sözde eyaletlerden Tavas'a büyük önem verdiği belirtilen iddianamenin kabul edilmesinden sonra yargılamanın başlayacağı öğrenildi.

Büyükçelebi ekranlarda gerçekleştirdiği sohbetlerle örgüte finans ve insan kaynağı bulunması için en önemli isim olarak görev yapıyordu. Daha önce de İsmail Büyükçelebi'nin görevinin Fetullah Gülen'e çok yakın olduğu tahmin ediliyor. Hatta ABD imamı olarak gösteriliyordu.

Konular: Denizli, fetö, ismail büyükçelebi,

Yorumlar