GÜNDEM

FETÖ'nün Babalar Grubu'nun şifresi çözüldü

FETÖ'ye bağlı 'Babalar Grubu' olarak bilinen aralarında ünlü iş adamlarının olduğu 18 kişi hakim karşısına çıktı.

FETÖ'nün Babalar Grubu'nun şifresi çözüldü
 Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) 'babalar grubu' olarak tanındığı iddia edilen Orkide Yağları'nın sahibi Ahmet Küçükbay, Kavuklar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk ve kuyumcu Kamil Karakaş'ın da aralarında bulunduğu 18 kişi hakim karşısına çıktı. İzmir'de FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen iş adamlarıyla ilgili soruşturmada önemli detaylar ortaya çıkıyor.

ABD'DE ŞİRKET KURMUŞLAR

Ahmet Küçükbay, Abdullah Kavuk ve Kamil Karakaş'ın da aralarında bulunduğu iş adamlarının Gediz Üniversitesi ile Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İş adamları Federasyonu'nu (ESİDEF) kurarak, orta ve alt kademelerde bulunan iş adamlarıyla toplantılar düzenledikleri, onları FETÖ'ye kazandırdıkları belirtildi. İş adamlarının, FETÖ'nün firarda olan Ege bölge imamı Bekir Baz'a bağlı oldukları, ayrıca yanlarında da sürekli değişen imamların görev aldıkları bilgisi verildi.

İş adamlarının genellikle yurtdışında, özellikle de ABD'de şirket kurdukları, Türkiye'deki firmalarla bunlar arasında ticari ilişki varmış gibi gösterip, himmet paralarını aktardıkları da suçlamalar arasında yer aldı. Ayrıca imamların da paraları kuryeler aracılığıyla yurtdışına gönderdiklerine, ABD'de cemaate yakın düşünce kuruluşlarına para aktardıklarına, polisin tespitleri arasında yer verildi.

ALFEMO'NUN SAHİBİ FİRARDA

Soruşturma kapsamında Alfemo mobilyanın sahipleri Ramazan Davulcuoğlu, Durmuş Ali Davulcuoğlu, Mesut Davulcuoğlu, Şaban Davulcuoğlu ile Abdullah Kavuk'un kardeşi Şahin Kavuk'un firari olarak arandığı öğrenildi.

Konular: soruşturma, ahmet küçükbay, fetö, hakim,

Yorumlar