GÜNDEM

FETÖ'nün By Lock'unu bakın kim hazırlamış

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, FETÖ'cü hainlerin haberleşme uygulaması olan By Lock'un TÜBİTAK'ın içindeki FETÖ'cülerin yaptığını açıkladı.

FETÖ'nün By Lock'unu bakın kim hazırlamış
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TÜBİTAK'ın her yıl düzenlediği Bilim Olimpiyatları'nın durdurulduğunu açıkladı.

BİLİM OLİMPİYATLARI DURDURULDU

Bakan Özlü, Bilim Olimpiyatları'nın FETÖ'nün 2015 yılı dahil ödülleri taraflı bir şekilde dağıtması nedeniyle durdurulduğunu açıkladı.

TÜBİTAK FETÖCÜLERİ YAPMIŞ

Bakan Özlü, FETÖ'nün kriptolu haberleşme sistemi By Lock'un yazılımını da TÜBİTAK'taki FETÖ'cülerin yaptığını söyledi.

Bakan Özlü şöyle konuştu: "Bilim olimpiyatları yapılıyordu. 2011 yılında bu bilim olimpiyatlarında toplam verilen 92 madalyanın 73'ü bu kapatılan liselere (FETÖ bağlantılı) mensup öğrencilere verilmiş. Bu kadar bir taraflılık akla sığacak bir şey değil. 2015 yılında da 114 madalyanın 54'ü veriliyor. Bu olimpiyatları durdurduk."

KRİPTOLU BİR YAZILIM

FETÖ üyelerinin kriptolu haberleşme sistemi By Lock ile ilgili de konuşan Bilim Bakanı Özlü, "Meşhur kamuoyunda bilinen 'By Lock' var. O kriptolu bir yazılım, onun bile bizim işten çıkardığımız eski TÜBİTAK çalışanları, yani FETÖ yapılanmasına mensup kişiler tarafından geliştirilmiş olacağı yönünde kuvvetli tespitlerimiz var. Yaklaşık 215 bin kişinin haberleştiği bir ağ ve kriptolu bir yazılım bu. Bu yazılımı TÜBİTAK'ta çalışan malum yapıya mensup kişilerin geliştirdiği yönünde elimizde ciddi veriler var" şeklinde konuştu.

BÜYÜME HEDEFİMİZ 4.5 İDİ AMA DÜŞTÜ BU DA NORMAL!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, sanayi üretimi verileriyle ilgili olarak da, "Bizim bu sene toptan büyüme hedefimiz yüzde 4,5 idi. Yaşanan olumsuz gelişmeler oldu. Bu düşüş aslında normal. Olumsuz siyasi gelişmeler olduğu bir ülkede bu tip düşmelerin olması doğal. Bütün bunlara rağmen sanayi sektörü en az etkilenmiştir diyebiliriz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Konular: Bilim, Faruk Özlü, by lock, bilim olimpiyatarı,

Yorumlar