GÜNDEM

FETÖ'nün kalesine operasyon! 14 gözaltı

FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL'in ilk KHK'sı ile kapatılan ve FETÖ'nün kalesi olarak bilinen Gediz Üniversitesi'ne operasyon düzenlendi. Yakalama kararı olan 14 kişi gözaltına alındı.

FETÖ'nün kalesine operasyon! 14 gözaltı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da kalkıştığı alçak darbe girişimi sonrası ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında yayımlanan ilk Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan üniversitelerden biri olan Gediz Üniversitesi'ne operasyon düzenlendi.

İzmir merkezli İstanbul, Manisa ve Adana'da bazı adreslere sabah saatlerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlar ile Gediz Üniversitesi'nde çalışan ve hakkında yakalama kararı bulunan 33 kişiden 14'ü gözaltına alındı. 

Zanlıların adreslerindeki aramanın devam ettiği belirtildi. 

Öte yandan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Ayhan Yılmaz'ın, kapatılan Gediz Üniversitesine yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 101 zanlıya yönelik operasyon gerçekleştirilmişti. Soruşturma kapsamında kapatılan üniversitenin kurucu üyelerinden TMSF'ye devredilen Küçükbay Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay tutuklanmıştı. 

Konular: 15 temmuz, pdy, gediz üniversitesi, fetö,

Yorumlar