GÜNDEM

FETÖ'nün kan donduran Erdoğan planı

FETÖ operasyonunda tutuklanan KALİDA yöneticisi Mahir Keçe hakkında hazırlanan iddianamede yer alan bir gizli tanığın, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki ifadesi şok etti.

FETÖ'nün kan donduran Erdoğan planı
Gizli tanık ifadesinde, "Mahir Keçe, bir toplantıda, o dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'ın zehirli nar suyu içirilerek zehirleneceğini söyledi" dediği ortaya çıktı. Cumhuriyet savcısı Necati Kazak tarafından hazırlanan FETÖ iddianamesinde şok ifadeler olduğu ortaya çıktı. Terör örgütü FETÖ ile bağlantısı olan TUSKON'a bağlı Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği'nde (KALİDA) yönetici olan ve örgüt üyeliği suçundan 28 Ağustos'ta tutuklanan Mahir Keçe ile 3 kişi hakkında hazırlanan iddianamede bir gizli tanığın ifadesine yer verildi.

17-25 Aralık sonrası üyeleri örgütlemiş

Gizli tanığın ifadesinde, "Mahir Keçe 2010'da yapılan bir toplantıda dönemin Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili olarak, zehirli nar suyu içirilerek zehirleneceğini söyledi" dediği öğrenildi. Gizli tanık ayrıca, Türkiye'de KCK operasyonları başlamadan önce yine bir toplantıda Mahir Keçe'nin, "Kısa süre sonra tüm yurtta KCK operasyonları başlayacak" diye konuştuğunu ve Keçe'nin söylemesinden 3 ay sonra KCK operasyonlarının başladığını söyledi.

Mahir Keçe'nin Kahramanmaraş'ta FETÖ'ye ait kapatılan bazı eğitim kurumlarının da ortağı olduğu öğrenildi. Keçe'nin, 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra KALİDA üyelerini, iktidara karşı durmaları için örgütlediği, ayrıca FETÖ adına himmet topladığı da belirlendi.

Konular: fetö, mahir keçe,

Yorumlar