GÜNDEM

FETÖ'nün kurban oyunu deşifre oldu

İzmir emniyeti tarafından ele geçirilen makbuzlardan, FETÖ'nün kurban bağışı adı altında topladığı paralarını, farklı ülkeler üzerinden ABD'ye gönderdiği ortaya çıktı.

FETÖ'nün kurban oyunu deşifre oldu
BAĞIŞLAR ABD'YE GİTMİŞ

Ele geçirilen makbuzlardan, FETÖ'nün Hindistan ve Afrika ülkelerinde kesileceğini söyleyerek topladığı kurban bağışı paralarını, farklı ülkeler üzerinden ABD'ye gönderdiği ortaya çıktı.

FETÖ/PDY'ye yönelik araştırmalarını sürdüren İzmir Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, Bergama ilçesinde, geçen 16 Mayıs'takinin devamı niteliğinde yeni bir operasyon yaptı.

Geçen 16 Mayıs'ta 72 kişinin yakalanıp 46'sının tutuklandığı operasyonun devamında bu kez çoğunluğu esnaf 23 kişi gözaltına alındı.

FETÖ/PDY üyelerinin, ilçedeki toplantılara katıldıkları, himmet ve kurban bağışı adı altında para topladıkları belirlendi. Gözaltındaki birçok kişinin, FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen'le çekilmiş fotoğrafları bulundu.

KURBAN BAĞIŞLARYLA DOLANDIRMIŞLAR

Arama yapılan evlerde önemli belgeler de bulunduğu belirtildi. Buna göre Hindistan ve Afrika ülkelerinde kesilip, yoksullara dağıtılmak üzere toplanan kurban bağışı paralarının, İsviçre gibi Avrupa ülkeleri üzerinden ABD'ye aktarıldığı, kurban kesilmediği saptandı.

Operasyon öncesindeki araştırmalarda, FETÖ/PDY üyelerinin kendi aralarındaki anlaşmazlıklarını, örgütün kadim abisi durumundaki, arananlar arasında yer alan Yusuf Bekmezci'nin çözdüğü öğrenildi.

Yine gözaltı listesindeki, sürücü kursu sahibi Recep Güneş, İzmir Adliyesi yapılanması sorumlusu ve imamı olduğu öne sürülen Mustafa Sayın Erdoğan, Doğu Anadolu Bölgesi imamı İhsan İnal ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi imamı Mehmet Kocatürk'ün de yine firarda bulunduğu açıklandı.

Konular: fetö, Afrika, izmir, ABD,

Yorumlar