GÜNDEM

FETÖ'nün sözde imamlarına CEO maaşı!

FETÖ'nün sözde bölge imamlarının 50 bin lira, eyalet imamlarının ise 20 bin lira gibi yüklü miktarda maaş aldıkları ortaya çıktı.

FETÖ'nün sözde imamlarına CEO maaşı!
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmalarında ele geçirilen verilerde sözde imamların maaş rakamları ortaya çıktı.

Maaş tablolarında örgüt yöneticilerinin büyükşehir, il ve ilçe olarak ayrıldığı, yaptığı görevin önemine göre de "sabit ek ders" adı altında ve yüzdelik "makam oranı" hesaplamalarıyla ücreti şişirilerek yüksek miktarda maaş ödendiği ortaya çıktı. 

BÖLGE İMAMLARINA 50 BİN LİRA 

En çok maaşı ise bölge imamları alıyordu. Şirket genel müdürü olarak gösterilen örgütün sözde "Ege bölge imamı" firari Bekir Baz 1. gruptaydı. Bekir Baz 30 saat sabit ek ders ödemesi ile 50 bin lira civarında maaş alıyordu.

EYALET İMAMLARINA 20 BİN LİRA

En çok ikinci maaş alanlar ise örgütün sözde "il" veya "eyalet imamı" olan kişilerdi. Bu kişiler ise 20 bin lira civarında maaş alıyordu. Maaş çizelgesinde 1. grupta yer aldıkları ve yine 30 saat sabit ek ders ödemesi ile maaşlar hesaplanıyordu. İzmir'deki ilçelerde görev yapan "imam"ların da 12 bin lira civarında maaş aldıkları ortaya çıktı. 

 

Konular: fetö, maaş, darbe,

Yorumlar