GÜNDEM

Feto'nun yelpazecisi bulundu

FETÖ lideri Fetullah Gülen'in yıllar önce çekilen bir görüntüsünde, ayılıp bayılırken kenardan yelpaze sallayan genç bulundu.

Feto'nun yelpazecisi bulundu
 90'lı yılların başında İzmir'deki Hisar Camii'nde çekildiği tahmin edilen görüntülerde vaaz verirken bayılma numarası yapan şarlatan Gülen'i elindeki gazete kağıdıyla serinletmeye çalışan kişinin İsa Sönmez olduğu ortaya çıktı.

İzmir'de yaşayan Sönmez'in halen Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde diş teknisyeni olarak çalıştığı belirlendi. Yıllardır FETÖ'nün birçok kurumunda görev aldığı belirlenen Sönmez hakkında, Gülen'in bu kadar yakın olmasına rağmen herhangi bir soruşturma dahi açılmadığı öğrenildi.

EN ÇOK GÜLÜNENLER ARASINDA

Videoda Gülen'i tekrar bayılmaması için yelpaze ile serinletmeye çalıştığı görülen çocuğun isminin İsa Sönmez olduğu ve şu an bir kamu sağlık kuruluşunda diş teknisyeni olarak görev yaptığı ortaya çıktı. Sönmez'in şu ana kadar FETÖ ile ilgili hiçbir soruşturma geçirmediği de kaydedildi.

Afrika'daki FETÖ dernek ve okullarına da birçok ziyarette bulunduğu belirtilen İsa Sönmez'le ilgili gelişmelerin takipçisi olduklarını belirten Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Özgür Yıldırım, "Kimsenin vebalini almak istemiyoruz ancak Gülen'in bu kadar yakınında olan bir kişinin soruşturulması gerekir." dedi.

AFRİKA'DAN ÇIKMAMIŞ

Yeniasır'ın haberine göre FETÖ'nün İzmir'deki sağlık yapılanması olan Ege Sağlık Gönüllüleri Derneği üyesi olan Sönmez'in, bu dernek öncülüğünde ekip koordinatörü olarak Somali, Kenya ve Kamerun'a gittiği belirtildi. Sönmez'in yine FETÖ'nün bir başka yapılanması olan "Kimse Yok Mu? Derneği"nin Kamerun'da açtığı sağlık kuruluşunda da hizmet verdiği öğrenildi.

HİMMET TOPLANTILARINA KATILMIŞ

Sönmez'in bunun yanı sıra Somali'de de Gülen'le organik bağı bulunan "Nile Organization"a ait FETÖ'cü okulların etkinliklerinde boy gösterdiği ifade edildi. Öte yandan, Sönmez'in EGESADER'in himmet toplantılarına katıldığı da öne sürüldü. Sönmez'in FETÖ soruşturması kapsamında şu ana kadar hiç araştırılmadığını söyleyen Özgür Yıldırım, "Kimsenin vebalini almak istemiyoruz. Ancak burada sağlık bürokratları hassas bir sorgulama yapmalı. Biz burada insanların direkt suçlanması yerine iyi analiz edilmesi taraftarıyız. Ancak fotoğraflarda, videolarda olan bir kişinin sorgulamaması çok ilginç. İzmir FETÖ'nün doğduğu merkez olduğu için bu kentin ince elenip sık dokunması gerekiyor." dedi.

SOMALİ'DE PARALEL SAĞLIK

FETÖ yapılanması Kimse Yok Mu Derneği'nin 2011'de Somalili doktorlara sağlık eğitimi verdiği öğrenildi. Bu doktorlara eğitim veren ekibin başında ise İsa Sönmez'in olması dikkatlerden kaçmadı.

Konular: fetö, izmir, fetullah gülen, hisar camii,

Yorumlar