GÜNDEM

FETÖ'ye 18 ülkede darbe!

15 Temmuz gecesi TSK içerisinde bulunan bir grup FETÖ/PDY üyesi askerin kalkıştığı darbe girişimi sonrası, hain ve tehlikeli örgüte yurt içinden sonra yurt dışından da bir darbe daha geldi.

FETÖ'ye 18 ülkede  darbe!
57 ülkeyi bünyesinde üye olarak barındıran İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 15 Temmuz gecesi Türkiye'de kalkıştığı hain darbe girişiminden 3 ay sonra, 47/43-POL sayılı kararıyla FETÖ'yü terör örgütü ilan ettiğini açıkladı.

Bu karar sonrası gözler İİT üyesi ülkelerde bulunan FETÖ okullarına çevrildi...

Bu okullar hangi ülkelerde var? 

Neredeyse dünyanın hemen hemen her yerinde örümcek ağı gibi işlenen bu örgütün eğitim kurumlarının bulunduğu ülkeler ise hiç de azımsanacak türden değil...

İşte FETÖ’nün okullarının bulunduğu ülkeler:

Avustralya, Endonezya, Filipinler, Tayvan, Kamboçya, Vietnam, Taylan, Kore, Japonya, Çin, Bangladeş, Rusya, Kazakistan, Kırgısiztan, Özbekistan, Afganistan, Tacikistan, Pakistan, Türkmenistan, Yemen, Hindistan, Moğolistan, Irak, Azerbaycan, Türkiye, Sudan, Tanzanya, Mısır, Nijerya, Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk, Romanya, Moldovya, Macaristan, Ukrayna, Avusturyaa, İsviçre, Almanya, Polonya, Fransa, Belçika, Lesotho, Fas, Danimarka, Finlandiya, İsveç, ABD, Kanada, Gürcistan, Hindistan, Kıbrıs, Morocco, Somali, Hollanda, Kenya.

En fazla Türkiye'de 

Bu ülkelerden en fazla okulun bulunduğu ülke binden fazla sayı ile Türkiye oldu. Türki Cumhuriyetler’de 200 civarında okul bulunurken Almanya’da ise 150’den fazla kurum mevcut.

18 ülkede daha kapatılacak 

Şimdi İİT’nin FETÖ kararı ile İİT’ye üye 18 ülkede bulunan binlerce FETÖ okulunun kapatılması kaçınılmaz oldu.
Hain yapılanması ile yavaş yavaş dünyanın her yerinden tek tek darbe almaya başlayan FETÖ’nün, örgüt elemanlarıı sıfırdan yetiştirmeye başladığı okulları kapatacak üye ülkeler ise şunlar:
Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Endonezya, Fas, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Pakistan, Sudan, Suriye, Tacikistan, Türkiye (ki 15 Temmuz sonrası kapatma işlemleri başladı), Türkmenistan, Yemen, Özbekistan.
 

Konular: fetö, darbe,

Yorumlar