GÜNDEM

FETÖ'cü tezi: Cumhurbaşkanı Yüce Divan'da nasıl yargılanır

Kocaeli'de gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Kocaeli Üniversitesi'nde görevli Prof. Dr. Nusret İlker Çolak'ın, eğitim gören askeri personeller için olası darbe sonrası yaşanabileceklere yönelik tez hazırlattığı ortaya çıktı.

FETÖ'cü tezi: Cumhurbaşkanı Yüce Divan'da nasıl yargılanır
Fetullahçı terör örgütüne yönelik Kocaeli'nde yürütülen soruşturma kapsamında eski Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nusret İlker Çolak ile eski belediye personelinin de aralarında olduğu 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan eski KOÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çolak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 5 eski personeli ile Dilovası Belediyesinin bir eski çalışanının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Zanlılar, sağlık kontrolünün ardından geniş güvenlik önlemleri eşliğinde adliyeye sevk edildi.

"CUMHURBAŞKANI YÜCE DİVANDA NASIL YARGILANIR" BAŞLIKLI TEZİN DANIŞMANI

Şüphelilerden Çolak'ın, FETÖ'nün kriptolu iletişim programı "ByLock"u kullandığı, bilgisayarında ''fişleme'' amacıyla oluşturulan çok sayıda doküman ile FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in konuşmalarının yer aldığı CD'ler bulunduğu öğrenildi.

Darbe girişiminin ardından tutuklanan 30'a yakın subay, hakim ve savcının yüksek lisans ve doktora tez danışmanlığını yapan Çolak'ın, "Cumhurbaşkanı Yüce Divanda Nasıl Yargılanır" başlıklı yüksek lisans tezinin de danışmanı olduğu belirtildi.

Ayrıca, Çolak'ın evinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmaları montajlanarak oluşturulan ses kayıtları bulunduğu kaydedildi.

Konular: soruşturma, danışmanlık, yüce divan, Fetullahçı Terör Örgütü,

Yorumlar