GÜNDEM

FETÖ'den ablalara 'Yakalanırsanız SD kartları yutun' talimatı

15 Temmuz'da hain darbe girişimine kalkışan FETÖ'nün 'abla yapılanması'na yönelik düzenlenen operasyonda, elebaşı Gülen'in örgüt ablalarına verdiği alçak talimatlar ortaya çıktı.

FETÖ'den ablalara 'Yakalanırsanız SD kartları yutun' talimatı
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında, örgüt ablası konumundaki 36 şüpheliye yönelik dün, İstanbul merkezli 6 ilde eşzamanlı operasyon düzenlendi.

İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü operasyonda "ByLock" kullanıcısı olan 15 FETÖ ablasını gözaltına aldı. İstanbul, Ankara, Bursa, Sakarya, Karabük ve Yalova'da yer alan 33 adrese eşzamanlı baskın yapıldı.

Söz konusu adreslerde arama yapan İstanbul Mali Polisi, ele geçirilen malzemelere incelenmek üzere el koydu. Şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı.
 
"SD karları yurtun"
 
FETÖ'nün "Marmara Bölgesi Kripto Abla" yapılanmasına yönelik operasyonda örgüt talimatları ve ablaların faaliyetleri hakkında detaylar da ortaya çıktı. İşte o talimatlar:
 
Para hesapları ve bütün mali bilgileri içeren micro SD kartların, yakalanma riski halinde kartların yutulması talimatı verildi.

Gizli toplantıların kayıt altına alınmasının önlenmesi için sinyal kesici kullanıldı.

Doğu illerinden maddi durumları kötü öğrenciler İstanbul'a getirilerek zengin işadamları ile görüştürüldü. Bağış adı altında toplanan paralar örgüte aktarıldı.

Kurban bayramlarından önce et firmaları ile anlaşılıp 5'er kiloluk paketler hazırlatıldı. Toplanan kurban paralarıyla kurban kesilmedi ve önceden hazırlanan etler dağıtıldı.

Konular: talimat, 15 temmuz, fetö, darbe girişimi,

Yorumlar