GÜNDEM

FETÖ'nün jandarma 'imamı' hakkında yakalama kararı

Sinsi terör örgütü FETÖ'nün Pensilvanya'ya teröristbaşı Fetullah Gülen'in yanına kaçtığı iddia edilen Jandarma Genel Komutanlığı 'imamı' Şemsi Zafer Yalçın hakkında yakalama kararı çıktı.

FETÖ'nün jandarma 'imamı' hakkında yakalama kararı
FETÖ terör örgütüne yönelik 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında, örgütün jandarma yapılanmasına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Örgütün Pensilvanya'daki elebaşı Fetullah Gülen'in yanına kaçtığı iddia edilen Jandarma Genel Komutanlığı 'imamı' Şemsi Zafer Yalçın hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Tanıklardan çözüldü

Yalçın'ın ismi soruşturmayı yürüten İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Savcısı Can Tuncay'ın dinlediği bazı tanıklar tarafından verilmişti. Tanıkların iddiasına göre Yalçın, Jandarma Genel Komutanlığı İmamıydı ve bütün Türkiye'deki FETÖ mensubu Jandarma'lar ona bağlıydı.Teşhis edildi

Fotoğraflı teşhisi de yapılan Şemsi Zafer Yalçın hakkında gözaltı kararı verildi ama adresinde bulunamadı. Savcılık bunu üzerine nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne yakalama kararı çıkarılması yönünde başvuru yaptı.

Yakalama çıktı

Savcının talebini değerlendiren İstanbul nöbetçi 5. Sulh Ceza Hakimliği Yalçın hakkında yakalama kararı verilmesine hükmetti. Şüpheli her yerde aranıyor.

Gülen'in yanında görüldü

Şüphelinin bir süre önce Pensilvanya'ya kaçtığı ve bir süre önce Gülen'in sohbetlerini yayınlayan internet sitesinde Fetullah Gülen'in sohbetinde görüldüğü belirlendi.

Konular: pensilvanya, terörist, fetö, şemsi zafer yalçın,

Yorumlar