GÜNDEM

Firari FETÖ'cü Vural Ergül yakalandı

Terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişimi sırasında, sosyal medyada darbecileri destekleyen paylaşımlarıyla dikkat çeken ve kamuoyundan büyük tepki toplayan eski Ergenekon davasının ve MİT TIR'larını durduran Jandarma Bölge Komutanı'nın avukatı Vural Ergül İstanbul'da yakalandı.

Firari FETÖ'cü Vural Ergül yakalandı
ABD merkezli kalleş terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz'da kalkıştığı darbe girişimine sosyal medyadan yaptığı destek paylaşımlarıyla öne çıkan, eski Ergenekon davasının ve MİT TIR'larını durduran Jandarma Bölge Komutanı'nın avukatı Vural Ergül İstanbul'da yakalandı.

Ayrıca Uğur Dündar'ın da eski avukatı olan ve 2007'de Ergenekon avukatı olarak kamuoyunun karşısına çıkan Ergül, 15 Temmuz gecesi Twitter hesabından şu paylaşımları yapımıştı:

#YURTTASULHKONSEYİ nerede kaldın? Niye geç kaldın? :)))

#YURTTASULHKONSEYİ işbaşında! :)))

Bin yaşa #YURTTASULHKONSEYİ. Bu bir 27 Mayıs kopyası askeri darbedir! Teşekkürler TSK!

Genelkurmay'dan resmi açıklama: TSK ülke yönetimine tümüyle el koymuştur! Hayırlı olsun, Teşekkürler Genelkurmay... (Erdoğan'ın Facetime görüşmesinin fotoğrafıyla) Recep sen bu hallere düşeceğini hiç düşünmedin mi?


Yakalandı

Hakkında bu paylaşımlar sebebiyle gözaltı kararı verilen ve adresinde bulunamayınca yakalama kararı çıkarılan Ergül uzun süredir aranıyordu.

Bugün Göksu Şehit Er Ersin Okulu'nda bir törene katılan Vural Ergül, burada polis tarafından yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Ergül, sorguya alındı.

Vural Ergül'ün Ergenekon'un aktörlerinden Kanada'da yaşayan Tuncay Güney'le de irtibatı da biliniyor. Ergül, MİT TIR'larını durduran Adana eski Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu'nun da avukatıydı.

Konular: tweet, yakalandı, istanbul, fetö,

Yorumlar