GÜNDEM

Fırat Kalkanı 25. gününde: 67 DAEŞ hedefi vuruldu

TSK yaptığı açıklamada, bugün Suriye'de 67 DAEŞ hedefinin vurulduğunu, 5 DAEŞ'linin de etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Fırat Kalkanı 25. gününde: 67 DAEŞ  hedefi vuruldu
 Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı'nın 25. gününde 67 DAEŞ hedefinin vurulduğunu 4 ÖSO mensubunun ise yaralandığını açıkladı.

Açıklamada, "Azaz-Rai bölgeleri arasında, Muhalif unsurlardan oluşan beş Özel Görev Kuvvet Grubu, keşif, gözetleme ve ikmal faaliyetlerinin tamamlanması sonrasında, saat 13.00'den itibaren kontrol edilen bölgeden güney yönünde ileri harekâta başlamış, DEAŞ ile yaşanan çatışmalar neticesinde; Rai batısında yer alan Tatimus ve Kunaytirah meskûn mahallerinde Muhalif gruplarca kontrol sağlanmıştır" denildi.

Rai-Cerablus bölgeleri arasında, kontrol edilen bölgede keşif, gözetleme, hedef tespiti ve ele geçirilen bölgelerdeki savunma tedbirlerini geliştirme faaliyetlerinin devam ettiğine yer verilen açıklamada 4 ÖSO mensubunun yaralandığı belirtildi.

ABD DE KATILDI

TSK açıklamasında Azaz-Rai arasındaki bölgede icra edilen harekâta ABD Özel Kuvvetlerinin de destek verdiği kaydedildi.

Açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

"Ateş Destek vasıtaları tarafından tespit edilen 67 DEAŞ terör örgütü hedefine 260 adet Fırtına ve 59 adet ÇNRA mermisi atılmıştır. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, 11.53-12.26 saatleri arasında Tatimus ve Kunaytirah bölgelerine hava harekâtı düzenlenmiş; bölgede tespit edilen DAEŞ TÖ unsurlarınca kullanılan üç adet sabit hedef (bina) ateş altına alınarak imha edilmiştir.
Koalisyon Güçleri tarafından Baragidah, Tatimus ve Kara Kuz bölgelerinde tespit edilen DEAŞ unsurlarına toplam 3 hava harekâtı icra edilmiş, 5 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiş ve 5 bina imha edilmiştir."

Konular: rai-cerablus, obüsler, 11 hedef, ABD,

Yorumlar