GÜNDEM

Fırat Kalkanı 33. gününde: 4 bölgede daha tam kontrol

TSK'dan Suriye'de sınırlarımızın güvenliğini sağlamaya yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 33. gününe dair açıklama geldi.

Fırat Kalkanı 33. gününde: 4 bölgede daha tam kontrol
 Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de DAEŞ terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 33'üncü gününde yaptığı açıklamayla, 4 bölgenin daha teröristlerden temizlenerek ÖSO'nun kontrolüne geçtiğini belirtti.

Açıklamada, 69 DAEŞ hedefine 210 atışın yapıldığı belirtilirken, İHA'larla keşif faaliyetlerinin de devam ettirildiği ifade edildi.

5 hava harekatı ile 7 DAEŞ unsurunun etkisiz hale getirildiğini duyurulduğu açıklamada ayrıca, 1 havan 1 savunma mevzii ve 1 binanın da imha edildiği belirtildi.

MAYINLAR VE EYP'LER İMHA EDİLDİ

Terör örgütünden temizlenen bölgelerde, harekatın başlangıcından itibaren, çoğu tuzaklanmış 26 mayın ve 971 el yapımı patlayıcının, muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından kontrollü olarak etkisiz hale getirildiği aktarılan açıklamada, Suriye sınır hattında bir "Bayraktar" ve "Puma" İHA ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyetlerine devam edildiği belirtildi.

AFAD ve Kızılay unsurlarınca, Özgür Suriye Ordusu personeli ve bölgede bulunan sivillere günde üç öğün sıcak yemek ve sağlık hizmeti verildiği kaydedilen açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyet gösterdiği vurgulandı.

Konular: fırat kalkanı, pyd, türkiye, rapor,

Yorumlar