GÜNDEM

G20'de Erdoğan'la görüşme trafiği

Çin'in ev sahipliği yaptığı G20 zirvesinde liderlerin gözü hain darbe girişimine karşı demokrasi destanı yazan Türkiye'nin üzerindeydi.

G20'de Erdoğan'la görüşme trafiği
Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen G20 Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde üye ülkeler ile davetli ülkelerin devlet ve hükümet başkanları ve uluslararası örgütlerin yöneticileri bir araya gelirken, gözler yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerindeydi.

JAPONYA'NIN ERDOĞAN İLGİSİ

Zirvede fotoğraflanan karelerden birinde Erdoğan ile Japonya Başbakanı Şinzo Abe arasındaki görüşme dikkat çekti.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank iletişimi sağlarken, Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin Erdoğan'la konuştuğu görüldü.

SİNOP NÜKLEER SANTRALİ

3 Mayıs 2013 tarihinde Türkiye’ye yapılan resmi bir ziyaretle Japonya üst düzey heyeti Sinop Nükleer Santrali projesi için Türk heyeti ile görüşmüştü. Japonya ile imzalanan devletlerarası anlaşma sonucunda santralin yapımı ve daha sonra da 2017 yılında inşaasına başlanması kararlaştırılmıştı.

Erdoğan, Çin'de dün Ruya Devlet Başkanı Vladmir Putin ile görüşürken bugün sabah saatlerinde Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve ardından da ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.Konular: obama, G20, türkiye, çin,

Yorumlar