GÜNDEM

G20'de son görüşme Halep için

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye konusunda G20 zirvesinde gerçekleşen görüşmeler hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

G20'de son görüşme Halep için
NTV'de katıldığı programda konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Çin'de yapılan G-20 zirvesine değinerek, "Terörle mücadele mülteci sorunu öne çıkan başlıklardı. Cumhurbaşkanımız ve diğer liderler bu konuyu etraflı bir şekilde ele aldılar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı ikili görüşmelerde 15 Temmuz darbe girişimini ve FETÖ'yü anlattığını söyleyen Kalın, görüşmelerin çok verimli geçtiğini belirtti.İşte İbrahim Kalın'ın açıklamalarından bazıları:

PUTİN VE OBAMA İLE YENİDEN GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanımız Çin'den ayrılırken, Obama ve Putin ile Halep meselesini tekrar konuştu. Nihai ateşkes anlaşmasını bekliyoruz. Umudumuz bayramdan önce ateşkesin olması yönünde. Bize bir taslak geldi. Çatışmasızlık olacak. Rusya'nın hava harekatını durdurması lazım. İlk önce 48 saat diyorlar. Bizim amacımız bunu bayrama kadar uzatmak.

Rejim havadan ve karadan operasyon yapmayacak. Biz YPG konusunda ABD ile hala ihtilaflıyız. Putin, Fırat Kalkan'ı operasyonuna tam destek veriyor.

Konular: obama, ibrahim kalım, G20, rusya,

Yorumlar