GÜNDEM

Giresun'da halk PKK nöbetinde

Çanakçı kırsalında karadan ve havadan PKK'lı terörist arama çalışmalarını devam ettiren Jandarma ekiplerine Giresunlu vatandaşlarda destek veriyor.

Giresun'da halk PKK nöbetinde

Jandarma Özel Operasyon Birliği ile Giresun İl Jandarma Komutanlığı Özel Hareket Tabur Komutanlığına bağlı birlikler, Çanakçı kırsalında karadan ve havadan arama tarama faaliyetlerini sürdürüyor.

HALK ASKERİN YANINDA

Öte yandan bölge halkı da askerlerin arama tarama faaliyetlerine destek veriyor.

Giresun'da halk PKK'ya karşı tetikte

"BURADA HAİNLERE YER YOK"

Kuşköy köyünde yaşayan Menderes Köçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, çatışma haberini aldıktan sonra köylüler olarak askerlere yardım etmek için ormanlarda teröristleri aradıklarını belirterek, "Her zaman askerimizin yanındayız. Burada hainlere yer yok. Arkadaşlarımızla arazideyiz. Bu gece de bekleyeceğiz. Bulmadan bize rahat yok. 3 gün 5 gün neyse onları bulup, ondan sonra rahat uyku uyuyacağız. Türkiye Cumhuriyeti bizimdir, bizim kalacak" dedi.

Giresun'da halk PKK'ya karşı tetikte

"KESİNLİKLE BU BÖLGEDE BARINAMAYACAKLAR"

Halil Cındık ise gece saat 02.30 sıralarında 5 kişilik terörist grubunun evinin önünden geçtiğini gördüğünü ve durumu jandarmaya haber verdiğine değinerek, "Karadeniz Bölgesini bozmaya çalışan hainlere iyi ders veriyoruz. Buralar üzerinde emelleri olanlara müsaade etmeyeceğiz. Vatandaş olarak üzerimize ne düşüyorsa yerine getireceğiz. Kimse hiç bir zaman Türkiye Cumhuriyetinin üzerinde olamaz. Karadeniz'i bozarsak, Türkiye'yi bozarız sevdasını akıllarından çıkarsın o hainler. Kesinlikle bu bölgede barınamayacaklar." ifadesini kullandı.

Giresun'da halk PKK'ya karşı tetikte

Giresun'da halk PKK'ya karşı tetikte

Giresun'da halk PKK'ya karşı tetikte

Konular: pkk, giresun,

Yorumlar