GÜNDEM

Gırgır Dergisi'nden aşağılık karikatür! Hz. Musa'ya küfür ettiler

CHP'nin sesi olan Sözcü gazetesi tarafından yayınlanan sözde mizah dergisi olan 'Gırgır', aşağılık esprilerine Hz. Musa'yı alet etti. Hz. Musa'ya en ağır biçimde hakaret içeren karikatüre tepkiler kısa sürede çığ gibi büyüdü, derginin kapatılması istedi.

Gırgır Dergisi'nden aşağılık karikatür! Hz. Musa'ya küfür ettiler
CHP'nin ve kemalistlerin şakşakçılığını yapan Sözcü paçavrası tarafından yayınlanan sözde mizah dergisi olan 'Gırgır Dergisi'nin bu sayısında yer alan bir karikatür, sosyal medyaya bomba gibi düştü.

Öyle ki karikatürde Hz. Musa'ya yapılan aşağılık hakaret, binlerce kişinin tepkisini çekti. Hz. Musa'nın hedef alındığı, küfürlü kelimelerin yer aldığı karikatürün yer aldığı 'Gırgır'ın kapatılması istendi.

"Gırgır kapatılsın"

Gırgır'da bir Peygambere yapılan bu alçak saldırı sosyal medyada infial yarattı. 3 mukaddes dinin peygamberi olan Hz. Musa'ya yönelik bu saldırı toplumun her kesiminden büyük tepki topladı.

İbrahim Kalın da sessiz kalmadı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da skandal karikatüre tepki gösterirken "Bunun adı mizah ve ifade özgürlüğü değil, ahlaksızlık ve nefret suçudur. Mukaddesata yönelik bu saygısızlığı şiddetle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

İşte sosyal medyada "#gırgırdergisikapatılsın" başlığı adı altında dile getirilen tepkilerden bir kaçı:Özürleri de ayrı skandal!

Bu skandal karikatürün ardından, tepkiler üzerine dergi açıklama yapmak zorunda kaldı. Twitter'dan yapılan açıklamada: "Yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle basım öncesi fark edilemeyen bu 'berbat' karikatür incitmiş olduğumuz herkesten özür dileriz." denildi.
 

Konular: gırgır dergisi, hz. musa, karikatür, sözcü gazetesi,

Yorumlar