GÜNDEM

Gri listedeki üst düzey PKK'lı öldürüldü!

Erzurum'da 6 gün önce öldürülen 2 PKK'lıdan birinin, aranan teröristler listesinde gri kısımda yer alan "Doğan" kod adlı Yakup Söylemez olduğu ortaya çıktı.

Gri listedeki üst düzey PKK'lı öldürüldü!
Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat ile Terörle Mücadele şubeleri ekiplerince, 6 gün önce, jandarmanın da desteğiyle Karayazı ilçesi kırsalındaki Elmalı Dere bölgesinde PKKlı teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonda öldürülen 2 teröristten "Doğan" kod adlı Yakup Söylemez'in, örgütün, Kars'taki sözde "Çemçe bölgesinin yeni sorumlusu" olduğu ortaya çıktı. 

Gri listeden çıktı

Araştırmalarda söz konusu örgüt mensuplarından "Doğan" kod adlı Yakup Söylemez ile "Serhat" kod adlı Hakan Mahçup'un İçişleri Bakanlığının "ödül yönetmeliği" kapsamında aranan teröristler listesinde "gri" kategoride yer aldıkları saptandı.

Güvenlik güçlerince derinleştirilen araştırmalar sonucu Söylemez ve Mahçup ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

En kritik noktalardan biri

Herhangi bir terör saldırısına karışıp karışmadıkları araştırılan teröristlerden Söylemez'in, terör örgütü PKKlı teröristlerin yoğunlaştığı ve terör açısından en kritik noktalardan biri olarak gösterilen Kars'ın Kağızman ilçesindeki Çemçe bölgesinde, örgütün sözde "Çemçe sorumlusu" olduğu anlaşıldı.

Konular: kars, koda adı, pkk, yakup söylemez,

Yorumlar