GÜNDEM

Gülen ile ilgili çarpıcı istihbarat: Kaçabilir!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD temsilcileri ile FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in iadesi konusunda görüşmelerini sürdürürken çarpıcı bir istihabaratı da paylaştı. Bozdağ, Fethullah Gülen'nin ABD'den kaçacağı yönünde istihbarat olduğunu söyledi.

Gülen ile ilgili çarpıcı istihbarat: Kaçabilir!
Fetullah Gülen'in 15 Temmuz 2016'da darbe teşebbüsünün talimatını veren ve bunu Pensilvanya'dan sevk ve idare eden bir terörist olduğunun altını çizen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup askerlerle bunlara eklenen diğer bazı askerler, müştereken darbe teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu çok net şekilde ortadadır. ABD'den 9'uncu maddenin işletilerek tutuklanması ve ayrıca darbe teşebbüsü nedeniyle de aramızdaki anlaşmanın 10'uncu maddesinin işletilerek geçici tutuklanmasını talep ettik.  

''TUTUKLAMASINI TALEP ETTİK''

Fetullah Gülen'in bir kaçış arayışı içinde olduğuna dair istihbari bilgiler elimize ulaşmıştır. Bazı ülkelerde Fetullahçı Terör Örgütü mensupları uygun yerler arayışı içindeler. Buna dair bilgiler alıyoruz. Biz bunları ABD'li yetkili makamlara da ilettik. Onun için de tutuklanmasını talep ettik." dedi.

Konular: bekir bozdağ, terör, fetö, darbe,

Yorumlar