GÜNDEM

Hainler karalama kampanyasına başladı

Türkiye'nin terör örgütü YPG ve DAEŞ'e yönelik Suriye'de başlattığı operasyon sonrası terör örgütlerinin aldığı darbelerden rahatsız olan uluslararası medya Türkiye'deki bir kaç hainle birleşerek harekata yönelik iftiralarına hız verdi.

Hainler karalama kampanyasına başladı
 Sputnik'in Türkiye muhabiri Hikmet Durgun, Fransız haber ajansı AFP, Reuters, Independent ve BirGün, Türkiye'nin Suriye'de terör örgütü YPG ve DAEŞ'e yönelik operasyonlarından rahatsız oldu.

Türkiye'ye yönelik 'siviller öldürüldü' iftiraları atılırken, Başbakanlık'tan konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, harekat sırasında sivillerin vurulduğuna veya hedef alındığına ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığı, bölgedeki sivillerin zarar görmemesi için azami hassasiyet gösterildiği kaydedildi.
TERÖRİST HEDEFLER VURULDU

Savaş uçakları ve topçuları bugün Suriye'nin kuzeyindeki YPG hedeflerini vurmuştu. Operasyonlarda DAEŞ hedeflerine de nokta atışlar yapıldı.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan TSK, Fırat Kalkanı operasyonuna katılan unsurlara ateş açan teröristlere yönelik koalisyon uçaklarıyla hava harekatı düzenlendiğini ve burada 25 PKK/PYD üyesi teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı.
Konular: fıraf kalkanı, afp, türkiye, hikmet durgun,

Yorumlar