GÜNDEM

Hakkari ve Şırnak'ta 5 terörist öldürüldü

Güvenlik güçlerinin Hakkâri Çukurca’da devam ettirdiği operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Hakkari ve Şırnak'ta 5 terörist öldürüldü

ÇUKURCA'DA 3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Hakkari Çukurca’da devam eden operasyonda, bir Doçka uçaksavar silahı ile birlikte, bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.Diyarbakır Lice’de devam eden operasyonda; 6 bin 500 kök Hint keneviri, 600 kilogram esrar ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi, 2 el yapımı patlayıcı (40 kg amonyum nitrat) imha edildi.

EL YAPIMI PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Mardin Derik’te, güvenlik güçlerince Kızıltepe-Viranşehir karayolunda icra edilen yol araması esnasında tespit edilen el yapımı patlayıcı (iki ton amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış) imha edildi.

Van Çaldıran’da, güvenlik güçlerince icra edilen arazi araması esnasında tespit edilen bir mağarada 75 adet tüp, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ile tıbbi ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

2 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Hakkâri Çukurca kırsalında düzenlenen hava harekâtında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen; mağara, sığınak ve silah mevziileri imha edilirken, Şırnak’ta devam eden operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu 2 terörist bir M-16 piyade tüfeği, bir Dragunuv keskin nişancı tüfeği ile birlikte, ölü olarak ele geçirildi.

Konular: hakkari, pkk, terör, 5,

Yorumlar