Hakkari’den Diyarbakır annelerine destek

Hakkari’deki sivil toplum kuruluşları (STK) başkanları, yaptıkları açıklamayla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelere destek verdi.

Gündem 20.09.2019, 12:45 20.09.2019, 13:04
Hakkari’den Diyarbakır annelerine destek

Diyarbakır annelerine bir destek de Hakkari'deki sivil toplum kuruluşlarından (STK) geldi.

Hakkari Valiliği önünde bir araya gelen STK temsilcileri adına açıklama yapan Hakkari Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Adıyaman, anneliğin kutsal bir makam olduğunu belirterek, Diyarbakır’da HDP önünde oturma eylemi başlatan ailelere destek verdiklerini söyledi.

Başkan Adıyaman, ’’Bugün burada yıllardır yüreklerinde evlat hasreti çeken anaların çocuklarını daha oyun oynama çağındayken kendi rant ve emelleri için dağa kaçırılan, oyuncak ve kalem tutması gereken ellere silah verirken onları kendi emellerine alet eden, kendi çocukları kolejlerde okurken onların saadetleri ve şatafatlı hayatları bu evlatlarımızı ölüme gönderen zihniyeti, yani terörü lanetlemek için toplanmış bulunmaktayız." diye konştu. 

Diyarbakır’da haykıran, evlatlarını arayan annelerin sesini koşulsuz şartsız duyması ve duyurması gerektiğini belirten Adıyaman, Tepkimizi en açık bir şekilde göstermeliyiz. Allah hiçbir anne babayı evladıyla sınamasın. Diyarbakır annelerine destek verdiğimiz, onların acılarına ortak olduğumuz bugünlerde, terör örgütü PKK’nın patronları anaların çağlığını bastırmak ve gündemden düşürmek için çabalıyorlar. Buradan hep birlikte sesleniyoruz, anaların sesini bastıramayacaksınız." ifadelerini kullandı. 

"PKK hiç bir zaman kürt kardeşlerimin telmsilcisi olmamıştır"

Adıyaman sözlerini şöyle sürdürdü:

"Buradan tüm Kürt kardeşlerime seslenmek istiyorum, PKK hiçbir zaman Kürt halkının temsilcisi olmamıştır ve olmayacaktır. 40 yıldır bu bölgede yaşayan bizler, terörden en çok etkilenen bölgelerin başında gelmekteyiz. Burada hepinizin gözü önünde kandırılarak bir şekilde dağa gitmiş gençlerimize sesleniyorum, artık annelerimizin yüreğindeki ateşi söndürmek için geri gelin, devletimize teslim olun. Kimsenin maşası olmayın. Türk-Kürt kardeşliği üzerine hesap yapan, araya nifak sokmaya çalışan başta PKK terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütlerini lanetliyoruz. Kalbimiz ve insanlığımız sonuna kadar Diyarbakırlı annelerle birliktedir. Kim olursa olsun, hangi görüşten olsun herkes taşın altına elini koymalı ve bu konuya siyasal bakmamalıdır. Her ortamda barış, kardeşlik, demokrasi ve insan haklarından dem vuranlar, duyun ve bu sese ses verin. Bu anaların sesi tüm milletin sesidir. Bu teröre isyan, teröre lanetin sesidir. Susmak insanlığa ihanettir"

 

 

Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Mayıs 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:30
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:33
Yatsı 22:18
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P