GÜNDEM

Hande Fırat'tan HDP'ye sert sözler

İstanbul Beşiktaş'taki bombalı saldırının ardından CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile Hakan Çelik'in hedefinde HDP vardı.

Hande Fırat'tan HDP'ye sert sözler
CNN Türk ekranlarında yayınlanan Parametre programında İstanbul'da gerçekleştirilen çifte terör saldırısı tartışıldı.

''HDP neden imzalamadı''

Canlı yayına bağlanan Hande Fırat, AK Parti, CHP ve MHP'nin teröre karşı ortak bildirisine imza attığını belirterek HDP'ye "Neden HDP imza atmadı merak ediyorum. Gerçekten de bir açıklama bekliyorum. Açıklamıyorsan 'terörle aranda bağ var' duruşunda olduğun ortada" sözlerle yüklendi.
Hakan Çelik: PYD'ye silah temin ediyorlar 

Hakan Çelik de Hande Fırat'a destek çıkarak "Türkiye'nin müttefikleri PYD'ye YPG'ye silah ve bomba temin ediyor" diyerek şunları söyledi:
"Bizim müttefiklerimiz düpedüz PYD'ye YPG'ye silah temin ediyor, bomba temin ediyor. Ve bunları yıllar önce Cumhurbaşkanı Erdoğan söylemişti, 'Bunlara silah vermeyin, çünkü bunlar PKK'nın uzantısı. Bu silahlar Türkiye'ye gelecek ve bizim insanlarımızı öldürecek, katledecek'"


"Birilerine göre cici terörist bunlar''

Terör örgütlerine dış güçlerden gelen desteklere dikkat çeken Fırat, sözlerine şöyle devam etti:"Parlamentosunda konuşturan, terör örgütü diyemeyen; insan, para ve silah trafiğine göz yuman ülkeler ve kişiler alçaktır. Birilerine göre cici terörist bunlar. Terör örgütleri insan, silah ve para transferi ile ayakta kalıyor. Nereden oluyor bu transferler? Bilmiyor muyuz? Adı farklı olsa da kim destek veriyor. Paralar nerede toplanıyor? Daha dün sosyal medyada kim terörist diyemedi? Bu kadar açık ve net" şeklinde konuştu.
 

Konular:

Yorumlar