GÜNDEM

Hapishanelerde FETÖ'cüler için kırmızı alarm! Kaçabilirler

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan FETÖ'cüler için Jandarma Genel Komutanlığı'ndan uyarı geldi. Jandarma FETÖ üyesi hainlerin kaçma ihtimaline karşı cezaevlerine yazı gönderdi, kırmızı alarm verildi...

Hapishanelerde FETÖ'cüler için kırmızı alarm! Kaçabilirler
Jandarma Genel Komutanlığı, tutuklu bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleri için il komutanlıklarını uyardı. Komutanlıklardan, FETÖ tutuklularının bulunduğu cezaevlerine yazı gönderildi. Yazıda, FETÖ tutuklularının kaçma girişiminde bulunabilecekleri yönünde istihbarat bilgileri bulunduğu belirtildi. 

Kırmızı alarm verildi

Jandarma Genel Komutanlığı, hapishanelerde tutuklu bulunan FETÖ üyeleri için kırmızı alarm verdi. FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında, haklarında işlemleri yapılan 103 bin 850 şüpheliden, 41 bin 326’sı tutuklandı. Tutuklular, çeşitli cezaevlerinde duruşmalarını beklerken, Jandarma Genel Komutanlığı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı FETÖ tutuklularının bulunduğu cezaevlerine yazı gönderdi.

"Firar arayışındalar"

Hapishanede kalan FETÖ tutuklularının cezaevinden firar arayışı içerisinde oldukları yönünde bilgilerin bulunduğu belirtilen yazıda, tutukluları ziyaret eden avukat, aile ve benzeri şahısların kaçma girişimine yardımcı olabilecekleri vurgulandı. Yazıda, “Özellikle hastane, duruşma gibi cezaevinden çıkış durumlarında kaçma girişiminde bulunabilecekleri” gibi teyide muhtaç bilgiler mevcut olduğu kaydedildi.

Yapılan uyarıda da, bu bilgiler ışığında olabilecek firar girişimlerine karşı görevlilerin daha özenli davranmaları ve tedbir almalarının önemli olduğu belirtildi.  Yapılan uyarılar sonrası, İstanbul Silivri Cezaevi'nde önlemler artırıldı.

Konular: yazı, tutuklu, uyarı, fetö,

Yorumlar