GÜNDEM

Havalimanlarında FETÖ temizliği: Güvenlik artık onlara emanet

FETÖ'cülerin ülkeye giriş-çıkışında en önemli yerlerden birisi olan havalimanlarında güvenlik değişikliğine gidildi. DHMİ, 45 havalimanının güvenliğini sağlayan Akdeniz Güvenlik Şirketi ile yollarını ayırdı.

Havalimanlarında FETÖ temizliği: Güvenlik artık onlara emanet
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan FETÖ soruşturmada havalimanlarında şuan görevli 2 bin 850 güvenlikçiden 72'sinin FETÖ ile irtibatları tespit edildi. Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, FETÖ'cülerin özellikle Türkiye'nin dışarıya açılan kapıları olan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanları'nda konuşlanarak kendilerini gizledikleri ortaya çıktı. Görevden uzaklaştırılan FETÖ'cülerin yoğunlukla X-Ray, kapı tipi ve el tipi metal arama detektörlerinin kontrol işlemlerinde görevli olduklarını kaydetti.

Güvenlik şirketi değiştirildi

Kaynaklar, yapılan son temizlikle birlikte havalimanlarında görevli güvenlikçiler içerisinde yer alan FETÖ'cülerin ayıklandığını da belirtti. Öte yandan, DHMİ, her 2 yılda bir yaptığı güvenlik hizmeti alım ihalesini de tamamladı. Halen görev yapan Akdeniz Güvenlik Şirketi'nin de katıldığı ihaleyi Pars Güvenlik Şirketi kazandı. 1 Ocak'tan itibaren 2 bin 850 yeni güvenlikçi Pars'ın bünyesine geçerek görevine devam edecek. Yeni güvenlikçilerin sözleşmesi 31 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek.

45 havalimanının güvenliği onda

Pars Güvenlik, aralarında Adana, Antalya, Atatürk, Dalaman, Diyarbakır, Esenboğa, Hatay, Milas Bodrum, Trabzon ve Van Ferit Melen'in de olduğu 45 havalimanının güvenliğini sağlayacak.


 

Konular: akdeniz güvenlik şirketi, 15 temmuz, havalimanı, fetö,

Yorumlar