GÜNDEM

Hayati Yazıcı'dan son salvo

Türkiye Haber Merkezi'nin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile ilgili özel haberi gündem oluşturdu. 'AK Parti Genel Başkan Yardımcısının Akılları Karıştıran İlişkileri' başlıklı haberimizin ardından Hayati Yazıcı, Hürriyet Gazetesi'ne konuşarak AK Parti'de FETÖ'cü olmadığını dile...

Hayati Yazıcı'dan son salvo
Türkiye Haber Merkezi'nin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile ilgili özel haberi gündem oluşturdu. 'AK Parti Genel Başkan Yardımcısının Akılları Karıştıran İlişkileri' başlıklı haberimizin ardından Hayati Yazıcı, Hürriyet Gazetesi'ne konuşarak AK Parti'de FETÖ'cü olmadığını dile getirdi.

17/25 Aralık sonrası "Paralel devlet iddiaları gerçekçi değil" diyen ve 15 Temmuz'un ardından da "Bizde FETÖ'cü olmaz" açıklamalarını yapan Hayati Yazıcı'nın bu kritik zamanlarda örgüte direkt olarak set çekememesi kafaları karıştırdı. Henüz bu kadar kısa sürede, paralel temizliğin yeni başladığı dönemlerde net olarak "AK Parti'de FETÖ'cü yok" açıklamaları akıllarda "Hayati Yazıcı kimi koruyor, parti bünyesinde kimi saklamaya çalışıyor?" gibi sorular bıraktı.

Hayati Yazıcı'nın AK Parti'de FETÖ ile mücadelen sorumlu genel başkan yardımcısı olması durumun ciddiyetini de gözler önüne serdi.


  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Hürriyet Gazetesine şu açıklamalarda bulundu:

"AK PARTİ'DE ÜST DÜZEY FETÖ BAĞLANTILI KİŞİ YOK"

“Şimdi muhalefet, FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı diyor. Zaten yapılan her şey siyasi değil mi? Bu adamlar darbe yapınca yönetime el koymayacak mıydı? Siyaseten iktidara talip değil miydi? Bizim yaptığımız tüm mücadelesinin siyasi sonuçları var zaten. Kastedilen parti içindekiler ise ben AK Parti’nin içinde halen üst düzeyde FETÖ bağlantılı kişi olduğunu sanmıyorum, böyle bir şeyi aklım almaz.

"TEK SİYASİ AYAK DEĞİLİZ"

Bütün önlemlere rağmen ortaya çıkan olursa da gereğini yaparız. Ama öyle komplolarla herkesi zan altında bırakmasınlar. Siyasi ayağı dendiğinde de iktidara bakıyorlar ama muhalefet dahil tüm siyasi kurumların bu açıdan taranması gerekir. Tek siyasi ayak biz değiliz.

"ASLINDA FETÖ'CÜ DİYE İŞİ KARIŞTIRANLARI CEZALANDIRMAK GEREK"

Zaten biz partideki taramamızı 17-25 Aralık sürecinde başlatmıştık. Belediye başkan adayları, meclis üyeleri ve milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecinde gerekli taramaları yaptık. Ancak bu süreç devam edecek. Görmediğimiz, kendisini gizleyenler olabiliyor. KHK düzenlemelerine paralel olarak teşkilatla yapılacak çalışmaları duyurmuştuk. Son MYK’da da 4 il yöneticisinin partiyle bağını kestik. Bunun dışında istifa ettirdiklerimiz de var. Doğru karinelere göre olmasına özen gösteriyoruz. Biri isimsiz mektupla ihbar yapıyor. Şunlar bunlar FETÖ’cu diye. Araştırıyorsun alakası yok. Fırsat bu fırsat deyip, işi karıştıranlar var. Aslında onları cezalandırmak gerek.”

Konular: fetö, hayati yazıcı, türkiye haber merkezi, ak parti,

Yorumlar