GÜNDEM

HDP'li vekillerden hashtag'li ihanet

Terör partisi HDP’nin vekilleri, Türkiye'ye karşı hainliklerine sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla devam ettirdiler.

HDP'li vekillerden hashtag'li ihanet
 Türkiye'nin, Fırat Kalkanı Operasyonu'na kara çalmaya çalışan kesimlere HDP'li milletvekilleri de ortak oldu. Çok sayıda HDP'li milletvekili, Türkiye'nin, operasyon sırasında sivilleri hedef aldığı propagandasında başrolü oydadı, bazılarının katliamdan bahsetmesi "ihanet" olarak yorumlandı. "TurkeyToStopCivilianSlaying" hashtag'ini paylaşan HDP'lilerin, akılalmaz ifadeleri tepki çekti.

TÜRKİYE'Yİ KARALADILAR

HDP'li Besime Konca, paylaştığı hashtag'e, "DAEŞ vahşetinden kurtulanları Türkiye hükümeti katlediyor" cümlesiyle yorum yaptı. Ziya Pir, yalanlanan AFP'nin bilgisini paylaşırken, "Türkler, Suriye'de 20 sivili öldürmüş. Bunun hesabını kim verecek?" dedi.

TEHDİTTEN ÇEKİNMEDİLER

Faysal Sarıyıldız ise tehdit savurdu. Sarıyıldız, "Rojava'ya saldırı devam ederse Türkiye'de Kürt halkının toplumsal fay hattında beklemediğiniz ölçekte bir deprem yaratabilir" ifadesini kullandı. Hişyar Özsoy, Adem Geveri, İdris Baluken ve birçok isim olumsuz propagandaya destek çıktılar.

Konular: fırat kalkanı, cerablus, Sosyal medya, sivil,

Yorumlar