GÜNDEM

Himmet parasıyla Maldivler'de tatil keyfi

ABD’ye kaçan FETÖ’nün ‘Bölge imamı’ Mustafa Timurbanga, himmet paralarıyla, yılda birkaç kez Maldivler’de tatil yaptı. Vatan haini, “Takılma, bu benim komisyonum” dedi.

Himmet parasıyla Maldivler'de tatil keyfi
Kahramanmaraş'ta Kimse Yok mu Deneği'ni kuran ve örgüte finans sağlayan mütevelli heyetinin başında olduğu gerekçesiyle aranan müteahhit Mustafa Timurbanga'nın, topladığı paralarla dünyanın en gözde yerlerinde tatil yaptığı ortaya çıktı. İtirafçı olan örgüt üyesi S. F.K, "Mustafa Timurbanga, önce örgütün parasıyla inşaat şirketi kurdu.

Bizzat Fetullah Gülen tarafından, telekonferans sistemiyle "Büyük bölge imamı" olarak atandı ve diğer adıyla "Molla" kademesine yükseltildi. Gelir seviyesi yüksek kişilerle direk kendisi muhatap oluyordu ve 'yardım işlerinde kullanacağız, hayır derneklerimize aktaracağız, öğrenci okutacağız, yurtdışında kurban kestireceğiz, fakir fukaraya yardım edeceğiz' diyerek "Himmet" topluyordu. İnanılmaz derecede çok para akıyordu. Konumu nedeniyle kimse de ona hesap soracak düzeyde değildi. Her yıl 2-3 defa Maldivler, Madagaskar adası, Hint Okyanusu'nun Doğu Afrika'ya yakın kısmındaki gözde merkezlere tatile gider, Rolls Royce kiralar, geceliği 800- 1250 dolar arasında değişen kral dairelerinde günlerce tatil yapardı" dedi. Örgüt üyesi S. F.K, bu yapılanın doğru olmadığını söylediğini ancak Mustafa Timurbanga'nın "Takılma dostum, bu bizim komisyonumuz" cevabıyla şaşkına döndüğünü söyledi.Timurbanga, tutuklanacağını anladığı an, ABD'ye kaçmıştı

Konular: büyük bölge imamı, vatan haini, fetö, mustafa timurbanga,

Yorumlar