GÜNDEM

Hükümetten flaş 'Rusya' açıklaması

Ziyaret için gittiği Afyonkarahisar'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Hükümetten flaş 'Rusya' açıklaması
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı anayasa teklifine ilişkin "Sayın Cumhurbaşkanımızın anayasa değişiklik kanununu onaylamasıyla birlikte bundan sonra gözler Yüksek Seçim Kurulu'ndadır. Yüksek Seçim Kurulu, muhtemelen 16 Nisan tarihini uygun görerek 60 gün içinde seçim yapılmasıyla ilgili kararını önümüzdeki günlerde verecektir" dedi.

'Bütünüyle bir kazadır'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, El Bab'da Rus uçağının kazaen TSK unsurlarının bulunduğu binayı vurmasına ilişkin, "Bizim açımızdan olay bütünüyle aydınlatılmaya çalışılıyor, araştırılıyor. İlk bilgiler koordinasyon yanlışlığı, yanlış bir koordinasyon, herhangi bir şekilde maalesef istem dışı meydana gelmiş bir olaydır. Bütünüyle bir kazadır ilk bilgilere göre ama bunun nasıl vuku bulduğu, bu aradaki koordinasyon meselesinin nasıl bu kadar atladığı ortaya konulacaktır. Oradaki mücadelede anlaşılıyor ki çok daha yakın bir koordinasyona ihtiyaç var." dedi.

Konular: Numan Kurtulmuş,

Yorumlar