GÜNDEM

Hürriyet FETÖ'ye kalkan olmaya devam ediyor

Ankara'da Rus büyükelçi Karlov'a terör örgütü FETÖ tarafından suikast düzenlendiğine ilişkin haberler ulusal medyada geniş yer bulurken, örgütün önünde adeta kalkan olan Hürriyet her zamanki gibi onlarca delile, detaya rağmen FETÖ'ye tek laf etmeden suikastı sözde radikal İslamcı gruplara yıktı.

Hürriyet FETÖ'ye kalkan olmaya devam ediyor
Türkiye ile Rusya ilişkilerinin büyük ivme kazandığı dönemde Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'ya yönelik gerçekleştirilen suikast gündemi sarstı. Üstelik cinayeti 15 Temmuz'da vatandaşlarını öldürmekte tereddüt etmeyen FETÖ işledi. Polis içindeki uyuyan hücrelerini harekete geçiren FETÖ suikastı FETÖ'cü Mevlüt Mert Altıntaş isimli çevik kuvvet polisi üzerinden gerçekleştirdi.

Hürriyet FETÖ'yü gizledi

Bu çarpıcı detay bütün ulusal medyada yer alırken katil polisin FETÖ bağlantısı bugün Hürriyet gazetesinin birinci sayfasında tek kelime bile yer almadı. Aksine katil polisin "El Nusracı" radikal bir İslamcı olduğu algısına çalışıldı. Katilin suikast sonrasında El Nusracıların sloganı attığı detayı büyükçe bir fotoğraf altıyla işlendi. Hürriyet'in birinci sayfasını bugün görenlere Rus Büyükelçisine El Nusracı bir polisin kurşun sıktığı algısı oluşturulmaya çalışıldı.
.

Konular: fetö, hürriyet, gazete,

Yorumlar