GÜNDEM

Hürriyet terörün istediğini yaptı

Bir sokak söylentisinden yola çıkarak haber yapan Hürriyet Gazetesi büyük tepki topladı. Hürriyet bunu sosyal medyadan paylaşarak terör örgütünün alçak algı operasyonuna da hizmet etti.

Hürriyet terörün istediğini yaptı
Toplumda derinden yaralayan her terör olayını provoke için fırsat kollayan Doğan Medya bu sefer baltayı taşa vurdu. Hürriyet Gazetesi bir sokak söylentisinden yola çıkarak manşet yapması büyük tepki topladı. "İstanbul'da Bebek, Akmerkez ve Ortaköy'de korkutan terör söylentisi" başlıklı bir haber yapan Hürriyet bunu sosyal medyadan paylaşarak terör örgütünün alçak algı operasyonuna hizmet etti. Bir hafta sonu İstanbul'un en kalabalık semtlerinde terör söylentisi yapan Hürriyet'e tepki yağdı.

Tepkiler üzerine haberi kaldırmak zorunda kaldı

Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine Hürriyet Gazetesi haberi kaldırmak zorunda kaldı. Sosyal medya kullanıcıları "Hürriyet terörün ekmeğine yağ sürüyor. Teröre rağmen normal hayatına devam eden insanlar üzerinde infial yaratarak ne yapılmak isteniyor? Bu habercilik anlayışının o bölgede bomba patlatmaktan farkı yoktur" şeklinde tepki gösterdi.

İşte o skandal paylaşım;

Konular: terör, hürriyet,

Yorumlar