GÜNDEM

Hürriyet'in manipülatif haberine Koçarslan'dan tepki

Hürriyet Gazetesi’nin haberinde İstanbul Ortaköy’de gerçekleştirilen terör saldırısının 10 gün önceden ABD istihbaratı tarafından Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan’a bildirildiği iddia edilmiş ve güvenlik zaafına vurgu yapılmıştı. Koçarslan bugün tekrar bir açıklama yaparak bu iddiayı yalanladı.

Hürriyet'in manipülatif haberine Koçarslan'dan tepki
Hürriyet gazetesinin kritik dönemlerde ortaya atmaktan vazgeçmediği yalan ve manipülatif haberlerine bir yenisi daha eklendi. Hürriyet internet sitesinde, dün gece saatlerinde terör saldırısına uğrayan gece kulübünün sahibinin ağzından yalan ve manipülasyon kokan bir haber yayınlandı.

Haberde, gece kulübü sahibi Mehmet Koçarslan'ın, "Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. Göz göre göre bu saldırı meydana geldi" sözleri çarpıtılarak, "ABD istihbaratı tarafından Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan’a bildirildiği" iddia edilmiş ve güvenlik zaafına vurgu yapılmıştı.

Mehmet Koçarslan'ın bu sözlerinin Hürriyet internet sitesinde yayınlanmasının ardından sosyal medya üzerinden İçişleri Bakanlığı ve İstanbul emniyetine yönelik haksız saldırılar başladı. Bu yanlış algı operasyonuna Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan sert tepki gösterdi.

"Sözlerim anlamının dışında paylaşıldı"

Mehmet Koçarslan şunları söyledi:

Sözlerim anlamının dışında paylaşıldı. İçim kan ağlıyor. Canlarımız öldü. Arkadaşlarım, misafirlerim öldü. İçim kan ağlıyor. Acımız bile tazeyken maalesef sözlerimden yanlış anlamlar çıkartılmış.

"ABD istihbaratı bana bilgi vermedi"

Amerikan istihbaratı bana bilgi vermedi. 29 Ekim'de gazetelere, televizyonlara yansıyan ve kendi vatandaşlarına yönelik yaptıkları uyarıyı anlatmaya çalıştım. Dediğim sadece budur, verdiğim tepki buna yöneliktir. 17 Aralık'tan beri Beşiktaş'tan Bebek istikametine kadar İstanbul polisi 3 ayrı noktada kontrol noktası oluşturmuştu.

"Polis arkadaşlar yağmurda çamurda görevini yaptı"

Polis arkadaşlar yağmurda, çamurda görev yapıyor, aramalar gerçekleştiriyordu. Hatta dün bu kontrol noktaları 4'e çıkartılmış. Benim çalışanlarım bile işyerine bu aramalardan geçerek gelmişler. Bütün bu önlemlere rağmen hain saldırı gerçekleşti.

Konular: mehmet koçarslan, yalan haber, yine, istihbarat,

Yorumlar