GÜNDEM

Hurşit Külter Kerkük’te ortaya çıktı!

134 gündür kendisinden haber alınamayan DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter'in Kerkük'te ortaya çıktı.

Hurşit Külter Kerkük’te ortaya çıktı!
Aylardır kendisinden haber alınamayan ve akıbetinin açıklanması için eylemler yapılan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter Kerkük’te ortaya çıktı!.

Külter’in kayboluşu ve sonrasında yaşadıklarına dair basın açıklaması yapacağı belirtildi. PKK'nın yayın organı ANF’nin yayınladığı haberde de Külter’in Kerkük’e ulaştıktan sonra bu sabah saat 09:00’da bir basın toplantısı düzenlediği duyuruldu. 


(HURŞİT KÜLTER KERKÜK'TE AÇIKLAMA YAPARKEN)


Ne olmuştu

Şırnak'ta 27 Mayıs'tan beri kendisinden haber alınamayan ve PKK'lıların kazdıkları hendek ve barikatların temizlenmesi için başlatılan operasyonlar sırasında kaybolmuştu.


HDP ve paralelciler,134 gündür sosyal medyada, yayın organlarında "hurşit külter nerede?" yaygarası yaparak DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter'in devlet tarafından gözaltında öldürüldüğü provokasyonunu yapıyorlardı.  

Külter'in annesi başta olmak üzere diğer aile mensupları da devleti suçlayan ifadeleri terör örgütü ile bağlantı internet sitelerinde yayınlanmıştı. Güvenlik güçleri ise Külter'in gözaltına olmadığını açıklamıştı. Ancak aile üyeleri devletin açıklamalarına inanmak yerine terör örgütünün oyuncağı oldu. Anne Kerime Külter "Oğlumu devlet aldı, geri getirsinler bana" demişti.

Soruçtuma başlatılmıştı


Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 27 Mayıs'tan beri kendisinden haber alınamayan DBP il yöneticisi için soruşturma başlatıldığını açıklamıştı. Külter'in kaybolduğu gün olan 27 Mayıs'ta 'BÖF' adlı, özel harekatçılara ait olduğu iddia edilen bir twitter hesabından, Külter'in gözaltına alındığına dair fotoğraflar paylaşılmış, daha sonra bu paylaşım geri çekilmiş ve hesap saatlerce askıya alınmıştı. 
.
 

Konular: kerkük, hurşit külter,

Yorumlar