GÜNDEM

Hüseyin Çapkın neden gözaltında?

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkınla ilgili eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç 2015 yılında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Hüseyin Çapkın neden gözaltında?
FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın FETÖ polisleriyle olan diyalogları dikkat çekici.

2015'te açıklama yapan eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç Hüseyin Çapkınla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

17-25 Aralık darbe girişimiyle ilgili Hüseyin Çapkın'ı telefonla aradığını ve sonrasında bir odada görüştüklerini söyleyen Ardıç, "Kendisine gözaltılarımızın mahiyeti hakkında bilgi verdik." dedi. Açıklamasının devamında Ardıç, "Bunun üzerine Hüseyin Çapkın bu soruşturmanın Ergenekon'dan daha kapsamlı bir soruşturma olduğunu söyledi." dedi.

"BANA BİLGİ VERMEMEKLE BENİ KORUMUŞSUNUZ"


Ardıç , 17-25 Aralık darbe girişiminde kendilerinin (Nazmi Ardıç, Yakup Saygılı) görevden alınmaları gerektiğini söyleyenlere karşı Çapkın'ın "Ben gereken cevabı verdim." dediğini belirtti. 

Ardıç açıklamasının devamında, Hüseyin Çapkın'ın kendilerine "Sizi de bizi de görevden alacaklar...Bana bilgi vermemekle beni korumuşsunuz." söylemlerini dile getirdi.

"KENDİSİNİ İNSAFLI OLMAYA DAVET EDİYORUM"

Hüseyin Çapkın'ın,  o dönemdeki açıklamasında ''Hükümeti hedef alan siyasi operasyon yapıldı. Sırtımdan hançerlendim'' açıklamasına yönelik de Ardıç, "Açıklamasından sonra bizimle konuşmak istemedi. Kendisiyle görüşmek istedim bizimle görüşmek istemedi. Kendisini insaflı olmaya davet ediyorum. İnsanlığın gereği olarak davranmasını beklerdim." açıklamalarında bulundu.

Konular: soruşturma, Nazmi Ardıç, 15 temmuz, hüseyin çapkın,

Yorumlar