GÜNDEM

Hüseyin Çapkın'ın mal varlıklarına tedbir koyuldu

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklana İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın mal varlığına savcılığın talebi üzerine tedbir koyuldu.

Hüseyin Çapkın'ın mal varlıklarına tedbir koyuldu

FETÖ/PDY'nin mülkiye yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da gözaltına alınmıştı.SİLİVRİ CEZAEVİNE KONULDULAR

Hüseyin Çapkın ile birlikte gözaltına alınan Pendik Kaymakamı Osman Tunç, müfettişler Gürkan Polat ve Yılmaz Tunç geçtiğimiz cumartesi akşamı tutuklandı. Söz konusu isimler Silivri Cezaevi’ne konuldu.

MAL VARLIKLARINA TEDBİR

Tutuklama kararı sonrası anılan isimler hakkında önemli bir kararın daha alındığı öğrenildi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebi doğrultusunda mal varlıklarına tedbir koydu.

KARAR BANKA VE TAPU MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLDİ

Karar, tüm bankalara ve tapu müdürlüklerine gönderildi. Önceki gün Türkiye’de bulunan tüm bankalara ulaşan yazıda anılan isimlerin, varsa banka hesapları, kiralık kasalarına tedbir kararı uygulanması istendi.

BANKALAR HESAPLARA BLOKE KOYDU

Yazının ulaştığı bankalar, listede yer alan isimlerin hesapları tespit edildiği taktirde bloke koydu. Hesabın bulunmaması halinde ise bu durum yazı ile bildirildi. Benzer bir talep tapu müdürlüklerine de gitti. Tedbir kararının soruşturma süresince devam etmesi bekleniyor.

Konular: hüseyin çapkın, istanbul, tedbir, fetö,

Yorumlar