GÜNDEM

İki baş aktör ve sözde "demokrasi şirinliği!"

Bir dönemler Yahudi gazetesi Şalon'da yazan Sunay Akın, birçok kez olduğu gibi yine algı operasyonuna soyundu. PKK'nın siyasilerine sahip çıkarak, hukuğun işleyişini kenarda bıraktı. Kandil'in siyasileriyle demokrasiyi birbirinden ayırt edemedi...

İki baş aktör ve sözde "demokrasi şirinliği!"
turkiyehabermerkezi.com

Atatürkçü görünüm, Türkiye sevdalısı duruşu sergileyen Sunay Akın, Gezi kumpasından bu sürece iki taraf içinde ılımlı gibi durarak her fırsatta Atatürk'ü demeçlerine sıkıştırdı.Sunay, demokrasi kavramından sıkla bahsederek şirin görüntüler çizmeye çalıştı.

Gerçekte olansa; Akın'ın keriz avcılığı yapıyor olmasıydı. Atatürkçüleri çok güzel bir şekilde kafiyeli cümleleriyle büyülüyor şehir efsanelerini gerçekmiş gibi anlatıp insanları kafa olarak raya yerleştiriyor, her hikayesinin bir yerine Atatürk'ü de sokuştururup, insanlara bu sayede düşüncelerini giydirip algı operasyonu yapıyordu.

Sözde Atatürkçü

Sunay, Atatürkçülüğü her defasında kullanarak güvenilirliği konusunda eleştirilere set çekmeyi de başardı. Bu sayede hitap ettiği kısımca sorgulanmanın önüne geçerek Atatürkçüleri keriz yerine koydu.

Sunay 'Demokrasi' kavramı altına girerek HDP'nin PKK'lı siyasi yüzlerine sahip çıktı

Geçmişte de olduğu gibi, Türkiye aleyhinde olan her türlü provokatif durumun destekleyicisi olan Akın, HDP'li vekillerin gözaltı sürecine ve tutuklanmasına attığı twitlerle adeta isyan etti. Akın Kandil'in temsilcilerine 'Halkın seçtiği' tanımlaması yaparak 'sözde demokrasi' naraları attı. Hukuki süreci görmeyip nutuk atan Akın, olayları ayırt edememe kifayetsizliğine büründü.

Sözde Demokrasi

Akın işine nasıl gelirse o minvalde duruş sergileyerek, altan alttan destekleyici oldu.Akın PKK'nın siyasileriyle, demokrasiyi birbirinden ayırt edemedi

Attığı tweetlerle Milletin seçtiğini, Kandil'in siyasileriyle ayırt edemeyecek kadar hukuk yoksunu kafada takıldı...


Gezi Parkı protestolarında baş aktör

28 Mayıs 2013'te yaşanan Gezi olaylarının görüşülmesi için heyette yer alan Akın, yaşananların ardından isyan edici cümlelerde bulundu. Dönemin Başbakan'ı olan Erdoğan'a Gezi Parkı olaylarında yüklenen Sunay, olanların arkasına geçerek sorumlusunun hükümet olduğunu, Gezi'de yaşananların masum bir olay olduğunu gösterir nitelikte ifadeler kurdu. Polisin durduk yere müdehale ettiğini tamamlar nitelikteki karalayıcı cümlelere de imza attı.

Görsel sonucu


Hükümet ona göre "durduk yere" şiddet uyguluyor..

Akın Gezi olaylarını masumane bir durum kompozisyonunda gösterek, Erdoğan'ı hedef aldı... Adalet ve hukuk gibi kavramlardan bahseden Akın, yapılanları görmezden geldi, gezi paçavralarına sahip çıktı. Akın, o dönemde "Gezi olaylarıyla alakası olmayan, masumca ekmek almaya giden bir çocuk" süslemesi yaparak Berkin Elvan'a sahip çıkma yarışına girdi... Türkiye'nin tüm somutluğuyla görebildiği gelişmeleri kafiyeli, redifli cümlelerle saptırmaya çalıştı. İşte o cümleler;

"Kendi insanınıza yapılan bu şiddetin, hiç bir açıklaması yoktur!

Hatalarını yüzlerine söyledik, hukuk sürecini talep ettik, bir tek insanın canı yanmasın diye YALVARDIK!

Bir tek çocuğun mutluluğu ve acı çekmemesi için kapınıza geldik, dil döktük. Kapı kör, duvar sağırmış. 

Sevgili ülkemde uğruna her şeyi yapmaya çalıştığım ADALET bu gece yaşananlarla bitmiştir. 

Ne deseniz haklısınız... ​"


Akın, Kemal ve ekibinin Avrupa'da 'ihanet' turunda yer aldı

PKK'nın en büyük destekçisi olan Almanya şubesi Yeşiller Partisi'nin Eş Başkanı Özdemir'le de bir araya geldiği o toplantıda CHP liderine; Rutkay Aziz, Zülfü Livaneli, Ataol Behramoğlu, Tarık Akan, Nebil Özgentürk, Sunay Akın ve Levent Üzümcü ile Can Dündar'ın eşi Dilek Dündar gibi isimler de eşlik etti.Akın, FETÖ'nün medya paçavrası olan Cumhuriyet'te de yazdı..

Sunay Akın, 
"Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması ile aynı amaç birliği içinde hareket etmek" hainliğiyle yargılanan Dündar ve terörün gazetesi olan Cumhuriyet'in önemli isimleriyle sıklıkla bir arada oldu.


sunay akın can dündar ile ilgili görsel sonucu
 

İkiyüzlülük ve dayanışma halleri

Gelelim ikinci aktöre... Cumhuriyet'in provokatif ağzı, Gezi olaylarının koruyucu meleği Nebil Özgentürk hiçbir şey yokmuş Türkiye'ye döndü ve tweet attı.
Cumhuriyet gazetesine düzenlenen operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Nebil Özgentürk, geldiği gün Twitter hesabından açıklama yaptı. "Hem belgesel çekimleri hem de Tarık Akan anma toplantısı için bir haftadır Almanya'daydım.. Hakkımda "gözaltı kararı" haberlerini Almanya'dayken okudum. Seyahatimin normal akışında dün geceyarısı İstanbul'a giriş yaptım..Şimdi Cumhuriyet'teyim.. Dostlarla omuz omuza.." şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Cumhuriyet paçavrasının terör sahiplenicisi

Nebil nerede provokatif, nerede Türkiye karşıtı bir duruş varsa içerisinde bulundu ve başını çekti.

  

Nebil Özgentürk Türkiye'nin önünde duranları onur bekçisi saydı... Türkiye'ye karşı FETÖ ile iş birliği yapıp kirli ağızlarıyla hergün haber yapan Cumhuriyet ve ekibini melek saydı, onur dedi...

 Ey kendini bilirkişi sanıp da entelektüel geçinen insancıklar. Bu millet hiçbir zaman sizin palavralarınıza aldırış etmeyecek ve bizler de o ikiyüzlü tavrınızı her fırsatta ulaşabileceğimiz kadar vatandaşımıza ulaştırmaya çalışacağız.

Konular: nebil özgentürk, sunay akın,

Yorumlar