GÜNDEM

IMDB FETÖ'nün oyuncağı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için bir filmin tanıtımında diktatör ifadesini kullanan IMDB'nin arka planında kimlerin olduğunu biliyor musunuz?

IMDB FETÖ'nün oyuncağı oldu
Dünyanın en tehlikeli terör örgütlerinden biri Olan FETÖ, uluslararası arenadaki yahudi dostlarıyla Türkiye'nin adını kötüye çıkarmak için elinden geleni ardına koymuyor. Daha önce de 17 - 25 Aralık'ta yaşanan hadiseleri anlatan KOZ filmine operasyon düzenleyen FETÖ'cü teröristler ve dostları şimdi de bambaşka bir algı operasyonu ile karşımızda.

Dünyanın en popüler film puanlama ve listeleme sitesi IMDB, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için diktatör kelimesini kullandı! Bir süre Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında bu ifadeleri kullanan İMDB, gelen tepkiler üzerine yazıyı düzeltti.Reis Filminin künyesinde skandal ifadeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan Reis filminin tanıtım metninde Recep Tayyip Erdoğan için harfi harfine "2014'ten bu yana Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olan Türk Diktatör siyasetçi Diktatör Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı" ifadesi kullanıldı. Hata olarak değerlendirilmesi imkansız olan bu ifadeler kullanıcılardan tepki almaya başlayınca söz konusu açıklamadan diktatör ifadesi çıkarıldı.

Bunu ilk defa yapmıyorlar

İMDB daha önce de FETÖ ile kolkola bir algı operasyonuna girişmişti. Film puanlamaları konusunda manupleye çok açık olan IMDB, kullanıcıların oyları ile filmleri sıralıyor. FETÖ'nün Türkiye Cumhuriyeti devletinin birliğine saldırdığı 17 25 Aralık sürecini anlatan KOZ filmi söz konusu sitede dünyanın en kötü filmi olarak listeleniyor. 

Darbe sonrası Gülen'le ilk röportajı da onlar yapmıştı!

IMDB'nin sahibi Jeff Bezos'tur. Jeff Bezos aynı zamanda The Washington Post'un da sahibi bir yahudidir. Türkiye'deki darbe girişiminin hemen ertesinde Gülen'den ilk röportajı alan ABD gazetesi de The Washington Post'tur. Gazete söz konusu röportajında da benzer ifadeler kullanmıştı. Röportaj "baskıcı Türk rejimine karşı darbe yaptığı iddia edilen Gülen" ifadesi ile başlıyordu.

Ayrıca gazetenin 16 Temmuz 2016 sayılı söz konusu röportajında Gülen için, "Türkiye'nin liderinin suçladığı gülen Amerika'da 160 adet charter okulun açılmasına ilham kaynağı olmuş bir din bilginidir" ifadeleri yer alıyor.

Büyük bir ekip halinde hareket ediyorlar

Haber bir röportaj olmasına rağmen ilk 5 paragrafında Gülen'e gizli gizli methiyeler düzen The Washington Post gazetesi'nin sahibi Bezos tabi ki yanlız değil. Bakın aynı algı operasyonu içerisinde olan başka hangi medya organları var.

 Walt Disney Company: Bob Iger (Yahudi) 
 Walt Disney Picture Group: Bob Iger (Yahudi) 
 Touchstone Pictures: Joe Roth (Yahudi) 
 AOL Time Warner (HBO): Jeffrey L. Bewkes, David (Dave) Lieberman (Yahudi) 
 Viacom: (12 TV kanalı, Blockbuster ve Prentice Hall yayınevi) Sahibi ve başkanı Sumner Rothstein (Yahudi) 
 Paramount Pictures: Sherry Lansing (Yahudi) 
 Sony Corporation of America: Michael Schulhof-David Schulhof (Yahudi) 
 Sony Pictures: Michael Lynton (Yahudi) 
 MCA and Universal Pictures: Edgar Bronfman jr. (Dünyanın en güçlü 5 Yahudi isminden biri) 
 The Associated Press: Tom Curley (Yahudi) 
 New York Times, Boston Globe, New Yorker, Washington Post, Wall Street Journal, Time, Newsweek hepsinin sahibi Yahudi ve CEO'ları da Yahudi... 
 News Corp: Owner Rupert Murdoch (Yahudi) 
 20th Century Fox, Fox televizyonları, Eurosport, Direct TV, Sky'ın tüm üst düzey yöneticileri Yahudi.... 
 New York Times: Sahibi Sulzberger ailesi. Yayıncı Arthur Ochs Sulzberger, Jr. (Yahudi) 
 Boston Globe: Sahibi Sulzberger ailesi. Yayıncı P. Steven Ainsley (Yahudi) 
 New Yorker (Condé Nast): Charles Townsend (CEO) Robert Sauerberg, Jr. (Başkan) (Yahudi) 
 Washington Post: Sahibi Jeffrey Bezos, Yayıncı Martin Baron (Yahudi) 
 Time Dergisi: CEO Jeffrey L. Bewkes, Yayıncı Nancy Gibbs (Yahudi) .

Söz konusu medya organlarını biraz incelediğinizde saldırma yöntemlerinin ve dillerinin ne kadar benzer olduğunu göreceksiniz. Dolayısı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullanılan "diktatör" ifadesi, hatanın çok üzerinde bir durumdur. 

Konular: reis filmi, Recep Tayyip Erdoğan, diktatör, IMDB,

Yorumlar