GÜNDEM

İngiliz BBC'den 'altın' rezaleti

İngiltere Başbakanı Theresa May'in ziyaretini takip etmek için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gelen, BBC muhabiri Laura Kuenssberg'in gördüğünü her sarıyı altın zannetmesi sonrası sosyal medyada alay konusu oldu.

İngiliz BBC'den 'altın' rezaleti
BBC muhabiri Laura Kuenssberg, İngiltere Başbakanı Theresa May'in ziyaretini takip etmek üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gelerek basın toplantılarının yapıldığı salonda çektiği fotoğrafı, "Erdoğan'ın sarayındayım, çok fazla altın var" mesajıyla sosyal medyada paylaştı.


 
Muhabire ilk cevap Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'dan İngilizce olarak geldi. Kalın, "Bunların hiçbiri altın değil. Yaptıkların sadece gazeteciliğinin düşük kalitesini gösteriyor" dedi. Doğan'ın tweeti ise, 'O halde her gördüğün parlak sarı şeyin altın olduğunu düşünüyorsun, vay be' şeklinde oldu. Ardından İngiliz muhabir Laura, Twitter'da alay konusu oldu. Dünyanın dört bir tarafından mesaj yağmuruna tutulan İngiliz gazeteci tam manasıyla rezil oldu. Türk sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra yabancılar da Laura ile dalga geçti. 

Sosyal medya kullanıcıları, Laura'nın sarı saçlarını da ti'ye aldı. "Hey Laura! Fark ettin mi saçların da altın!" yorumları yapıldı.

İşte BBC muhabirine sosyal medyadan verilen tokat gibi cevaplar.


Altın araba
Aman Tanrım! Laura, gördün mü? Külliyenin önündeki arabalar da altından yapılmış!.


Altın hakem
Laura bak, burada hakemlerin sarı kartı bile altından.


Altın inek
Buna inanamayacaksın! Türkler'in altın inekleri de var!


Altın ülke
Bak Laura. Buralar hep altın.


Altın baklava
Türkiye'nin tatlıları bile altından yapılıyor.


Altın şarkıcı
Türkiye gerçekten çok garip... Örneğin bu şarkıcı... Onun adı Tarık Altın Mengüç.

Konular: altın, İngiliz, Laura Kuenssberg, BBC,

Yorumlar