GÜNDEM

İngiliz The Times Hollanda'yı ikiyüzlülükle suçladı

İngiltere'de yayın yapan The Times'ta "Erdoğan yanlısı konuşmacıları susturmak Batı değerlerine ihanettir" başlığıyla çıkan başyazıda; Avrupa'da ifade özgürlüğü konusunda savunulan değerlerin terk edildiği belirtildi. The Times Hollanda'yı ikiyüzlülükle suçladı.

İngiliz The Times Hollanda'yı  ikiyüzlülükle suçladı
Hollanda'nın Türkiye'ya karşı uyguladığı faşist politikalar, dünya medyasında geniş yer buluyor.

İfade özgürlüğü değerleri terk edildi 

İngiltere'de yayın yapan The Times'ta "Erdoğan yanlısı konuşmacıları susturmak Batı değerlerine ihanettir" başlığıyla çıkan başyazıda; Avrupa'da ifade özgürlüğü konusunda savunulan değerlerin terk edildiği belirtildi.

"Tutarlı olmak gerekir"  

Türk bakanlara karşı uygulanan yasaklar nedeniyle Hollanda'nın ve Avrupa'nın ikiyüzlülükle suçlandığı yazıda, şu ifadelere yer verildi;
"Batılı devletler temel bir hak olan ifade özgürlüğüne sadık kalmak istiyorlarsa, tutarlı olmaları gerekir. Putin yanlısı, Putin karşıtı; Kim Jong-un karşıtı, Kim Jong-un yanlısı, kim olursa olsun barışçıl gösteri hakkı anayasal bir haktır ve buna saygı göstermemek diktatörlük rejimlerine cephane sağlar.

"Türk bakanları sınır dışı ederek..."  

Hollanda'daki Mark Rutte hükümeti Türk bakanları sınır dışı ederek tehlikeli bir yola girdi. Bu hamle Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yönelik reform çağrılarının etkisini azalttı. Türkiye'nin önemli bir üyesi olduğu NATO içindeki gerilimleri artırırken Türk kökenli göçmenlerin entegrasyonu konusunu daha da karmaşık hale getirdi."

Konular:

Yorumlar