GÜNDEM

İsrail'den Ortaköy'deki saldırıyla ilgili açıklama

Ortaköy'deki terör saldırısının ardından İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, olay sırasında Reina'da olan İsrailli bir genç kadının öldüğü belirtildi.

İsrail'den Ortaköy'deki saldırıyla ilgili açıklama

Saldırıda hayatını kaybeden İsrailli kadının adının Leanne Nasser olduğu açıklandı. Reuters, İsrailli Arap Nasser'in 19 yaşında olduğunu bildirdi.

Nasser'in yanındaki üç arkadaşından biri olan Ruaa Mansour'un ise saldırıda yaralandığı bildirildi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü daha önce AFP'ye yaptığı açıklamada, "Yaralanan bir İsrailli kadın hastaneye kaldırıldı. Ancak hayati tehlikesi bulunmuyor. Saldırı sırasında gece kulübünde olan ikinci bir İsrailli kadından ise haber yok" demişti.Bakan uyruklarını açıkladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise, "Yabancılar ve Türkler var ama ağırlıklı olarak yabancılar. Farklı farklı milletlerden, Suudi Arabistanlı, Faslı, Lübnanlı, Libyalı, farklı milletlerden vatandaşlar var" dedi.

Lübnan Dışişleri Bakanlığı, Ortaköy’deki saldırıda üç vatandaşının yaralandığını açıkladı. Associated Press’in haberine göre; açıklamada, yaralananlardan birinin, Lübnanlı parlamenter Estephan El Douaihy'nin kızı olduğu belirtildi.

Konular: ortaköy, israil,

Yorumlar