GÜNDEM

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Türkiye'de

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Ankara'ya  geldi.  Esenboğa Havalimanı VIP çıkışında basın mensuplarının sorularını  yanıtlayan Naeh, Türkiye'de elçi olarak bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile  getirdi ve yapacak çok işlerinin olduğunu söyledi.

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Türkiye'de
Geçen hafta yangın söndürme çalışmaları için ülkesine yardımda bulunan  Türkiye'ye teşekkürlerini ileten Naeh, "İhtiyaç olduğu zamanlarda birbirimize  yardım ettiğimiz bir tarihimiz var." diye konuştu.Resmi olarak göreve başlayacağı tarihi dört gözle beklediğini söyleyen  Büyükelçi, sıcak karşılama için de teşekkür etti. 

  Naeh, bir basın mensubunun "Türkçe birşeyler söylemek ister misiniz"  sorusu üzerine "Bunun için yeterince fırsatımız olacaktır." ifadelerini kullandı. Türkiye Tel Aviv Büyükelçiliğine Başbakan Danışmanı Kemal Ökem'i  görevlendirmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin İsrail'de  temsil seviyesini büyükelçiliğe yükselttiğini "Sayın Başbakanımızın Dışişleri  Danışmanı Kemal Ökem Beyi biz de İsrail'e büyükelçi olarak atıyoruz. Onlar da  büyükelçilerini atadılar." sözleriyle duyurmuştu.
 

Konular:

Yorumlar