GÜNDEM

İstanbul Buluşması'ndan konuşan kareler

"Evet Platformu" tarafından düzenlenen "İstanbul Buluşması", Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleşti. Milyonların katıldığı dev şölenden objektiflere yansıyan muhteşem kareler, onlarca kalkışmanın hedefi olan Türkiye'nin dünyaya verdiği "Dimdik ayaktayız" mesajı...

İstanbul Buluşması'ndan konuşan kareler
İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı'nda "Evet Platformu" tarafından düzenlenen "İstanbul Buluşması", Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleşti.

"Aşkımız memleket, millet için evet" sloganıyla düzenlenen buluşma için vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren Anadolu ve Avrupa yakasından otobüs, Marmaray, metrobüs, metro ve deniz yoluyla Yenikapı Etkinlik Alanı'na geldi. Alan, ellerinde Türk bayrakları ve "Evet" yazılı flamalar taşıyan vatandaşlarla tamamen doldu.


Erken saatlerde alana gelen vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesinden "Canım İstanbul" şiiri dinletildi.


Öte yandan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, merhum Başbakan Necmettin Erbakan, eski MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş ile eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Başkanlık sistemi" hakkındaki düşüncelerinin yer aldığı video izlettirildi. 

Konular: istanbul, Binali Yıldırım, istanbul buluşması, haber,

Yorumlar