GÜNDEM

İstanbul Valiliği uyardı: Sosyal medyada bilgi vermeyin

Sosyal medya üzerinden sahteciliğin artış göstermesi ve dolandırıcılık amaçlı' kurumsal' görünümü verilmiş sahte hesaplar altında vatandaşlardan bazı taleplerde bulunulduğu bilgisi üzerine bir duyuru yayınlayan İstanbul Valiliği, kullanılan resmi hesapları belirterek, bunların dışındaki hesaplara itibar edilmemesi konusunda...

İstanbul Valiliği uyardı: Sosyal medyada bilgi vermeyin
İstanbul Valiliği, sahte sosyal medya hesaplarına karşı bilgilendirme mesajı yayınlayarak, "Kurumsal hesaplar üzerinden hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan evrak, telefon numarası gibi bilgiler talep edilmemekte, bir takım vaatler içeren mesaj gönderimi ve paylaşımlar yapılmamaktadır." açıklamasında bulundu.

Açıklama şöyle:

Son zamanlarda İstanbul Valiliği ve İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin adına açılan sahte sosyal medya hesapları üzerinden kişi ve kurumsal görseller kullanılarak yapılan bir takım yanıltıcı paylaşımlarla vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirildiği görülmektedir.

Kurumsal hesaplar üzerinden hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan evrak, telefon numarası gibi bilgiler talep edilmemekte, bir takım vaatler içeren mesaj gönderimi ve paylaşımlar yapılmamaktadır.

Valiliğimizle ilgili haber, duyuru ve açıklamalar, resmi internet sayfası ve sosyal medya hesaplarından yapılmaktadır. Bu sebeple http://www.istanbul.gov.tr internet adresi ile @vasipsahin, @TC_istanbul twitter hesapları, facebook.com/istanbulvaliligi, facebook.com/vasipsahin34 ve instagram.com/tc_istanbul sosyal medya hesapları dışında yapılan paylaşımlara vatandaşlarımız tarafından itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Konular: vasip şahin, Facebook, Sosyal medya, artış,

Yorumlar