GÜNDEM

İstanbul'da dev narkotik operasyonu

Gece saat 03.00 sıralarında Gaziosmanpaşa'da birçok adrese, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından eş zamanlı operasyon düzenlendi.

İstanbul'da dev narkotik operasyonu
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gece 03.00 sıralarında Gaziosmanpaşa'da uyuşturucu tacirlerine yönelik son yılların en büyük operasyonu gerçekleştirildi. Operasyon sırasında polis ekiplerinin dur ihtarına uymayan şüpheli araçtan polise ateş açıldı. Şüphelilerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Yaklaşık bin polisin katılımıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Gaziosmanpaşa'da birçok adrese eş zamanlı olarak uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Operasyona havadan polis helikopteri de destek verdi.

80 adrese operasyon

Saat 03.00 sıralarında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Fatih Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinden hareket eden Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Gaziosmanpaşa'nın Sarıgöl ve Merkez Mahallerindeki 80 adrese operasyon yaptı.

Polis helikopteri destek verdi

Operasyona Çevikkuvvet, Özel Harekat polisleri ve havadan da polis helikopteri destek verdi. Gaziosmanpaşa, Merkez Mahallesi Akasya sokağındaki önceden belirlenen adreslere baskın yapan polis ekipleri, binaları, bahçeleri ve araçları adeta didik didik aradı.

Çok sayıda gözaltı yapıldı

Aramalar sırasında uyuşturucu madde bulunduran ve sattığı belirlenen çok sayıda kişi gözaltına alındı. Bazı şüphelilerin ise gözaltına alınmamak için polise direndiği görüldü.

Güvenlik kamerası bulundu

Polis ekiplerinin Akarlar Sokağı'nda baskın yaptığı 3 katlı bir binada is sokak başlarını ve binanın girişini gösterecek şekilde monte edilmiş 3 güvenlik kamerası bulunduğu görüldü.

Konular: gaziosmanpaşa, polis, istanbul, narkotik,

Yorumlar