GÜNDEM

İstanbul'da gemi kazası!

Sabah saatlerinde Sarayburnu açıklarında Sahil Güvenliğe ait bot alabora oldu. Kaza sonrası kaybolan 7 asker bulundu, hastaneye kaldırılan 3 asker kurtarılamayarak şehit oldu.

İstanbul'da gemi kazası!
Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi saat 08.00 sıralarında Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı.

çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı.Bu arada henüz bayrağı ve ismi belli olmayan yük gemisi yoluna devam etti.

Alabora olan Sahil Güvenlik botuna yardım için ilk önce çevrede bulunan balıkçı tekneleri yanaştı daha sonra Kıyı Emniyeti kurtarma botu tekneyi batmaması için bağladı.İstanbul Valisi Vasip Şahin, 7 mürettebatın olduğunu açıklamıştı.

Alabora olan Sahil Güvenlik botundan kurtarılan 3 kişi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Harem Tahliye Bot İstasyonu'na getirildi.

Buradan da ambulansa alınarak hastaneye götürüldü.

Kurtarılan askerlerden 3'ünün durumu ciddiyetini koruyordu.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Sarayburnu açıklarında alabora olan bottaki mürettebatın isimleri belli oldu.

7 kişinin isimleri şöyle:

Üsteğmen Rıza Yücel, Astsubay Yavuz Gökhan Şahin, Uzman Çavuşlar Bülent Demirkaya, Enver Çetin; Erler Ayhan Akgönül, Nuri Karaca, Sinan Göktaş

ÜÇÜ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul'daki Sahil güvenlik botu kazasında üç askerin hayatını kaybettiği açıklandı.Konular: istanbul, kaza, yük gemisi, sarayburnu,

Yorumlar