GÜNDEM

İstanbul'da patlama 1 ölü, 2 yaralı

İstanbul Büyükçekmece'de bir akaryakıt tankerine kaynak yapıldığı sırada meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Hayatını kaybeden kişinin Ali Avzeri isimli Suriye vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul'da patlama 1 ölü, 2 yaralı
 Büyükçekmece Mimar Sinan Mahallesi İçel Caddesi üzerinde bulunan bir tanker tamir ve bakım atölyesinde çalışma yapıldığı sırada bir yakıt tankerinde belirlenemeyen bir nedenden patlama meydana geldi. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen ekipler Suriyeli olduğu öğrenilen Ali Avzeri isimli bir işçinin hayatını kaybettiğini 2 işçinin de yaralandığını belirledi. Yaralanan İbrahim Azveri ve Kamil Gökçe isimli işçiler olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından tedavi edilmek üzere çevrede bulunan hastaneye kaldırıldı. Kazanın yaşandığı tamir ve bakım atölyesine gelen olay yeri inceleme ekipleri patlamanın neden kaynaklandığını bulmak için çalışma başlattı. Patlamada hayatını kaybeden Suriyeli Ali Avzeri ise Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Patlamanın olduğu tanker tamir ve bakım atölyesinin yan tarafında mermerci dükkanı işleten esnaf Tufan Ulutaş, “Bir patlama oldu. Eyvah 99 depremi gibi bir deprem oluyor dedim. Çünkü çok korkunç bir patlama oldu. Petrolün orada bir şey oldu herhalde diye çıktık geldik. Burada Suriyeli elemanlardı. Tamirat yaparken arka kapak fırlıyor. İhmal var. Bu akaryakıt tankeri. Bunun kaynağı önlem alınmadan yapılmaz ki” diye konuştu.

Konular: istanbul,

Yorumlar